Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Premium API. Co to jest i czy wkrótce będzie miał to każdy bank?

Temu tematowi poświęcony będzie najbliższy odcinek Cashless Live, już w czwartek o godz. 12

Usługi oparte o otwartą bankowość stają się powoli standardem na polskim rynku. Choć na razie brakuje spektakularnych sukcesów w tym obszarze, to instytucje wprowadzają coraz to nowsze i ciekawsze rozwiązania wykorzystujące open banking. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie wprowadzenie tzw. interfejsu open API, który pozwala na dostęp do danych bankowych zgromadzonych na rachunkach klientów.

Przeczytajcie także: Kolejny bank stworzył tzw. Premium API

Jednak z punktu widzenia bankowców o wiele atrakcyjniejszym rozwiązaniem może być tzw. Premium API, czyli oprogramowanie z zakresu otwartej bankowości wykraczające poza wprowadzone unijną dyrektywą, w zasadzie obowiązkowe, open API.

Czym właściwie jest Premium API? Jakie usługi finansowe dzięki niemu mogą pojawić się na rynku? Czy instytucje już oferują jakieś produkty wykorzystujące Premium API? Co z tego wszystkiego będą mieli klienci? Czy zarobią na tym także fintechy? Ile to będzie kosztować? Czy Premium API tak jak open API będzie regulowane przepisami unijnymi?

Przeczytajcie także: mBank wykorzystał Premium API do nowej usługi

To niektóre pytania, na które odpowiedzi postarają się poszukać uczestnicy najbliższego spotkania z cyklu Cashless Live. Debata rozpocznie się już w najbliższy czwartek o godz. 12. Będzie można ją oglądać bezpośrednio na stronie cashless.pl a także za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Wśród gości najbliższego Cashless Live są cenieni na polskim rynku specjaliści i doświadczeni praktycy biznesu. A są to: dr Krzysztof Korus, partner kancelarii DLK Legal, Adrian Kurowski, dyrektor Visy w Polsce, Błażej Mika, wiceprezes Banku SGB oraz Dominik Wolski, dyrektor ds. rozwoju biznesu w Kontomatik. Partnerem merytorycznym wydarzenia jest Visa. Zapraszam.

KATEGORIA
PATRONATY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies