Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Tank&Go wychodzi poza fazę pilotażu. W maju zdalnie zapłacić za tankowanie będą mogli kolejni klienci Carrefoura

W zakresie płatności mobilnych projekt Tank&Go realizowany jest we współpracy z Mastercardem

Jak doniósł jeden z czytelników serwisu cashless.pl, Carrefour informuje użytkowników swojej aplikacji, że w maju wprowadzi do niej nowy moduł – Tank&Go. Umożliwi on szybsze tankowanie na wybranych stacjach benzynowych tej sieci. Za paliwo będzie bowiem można zapłacić za pomocą aplikacji Mój Carrefour, bez konieczności podchodzenia do kasy.

Przeczytajcie także: Nowy bank w systemie mojeID

Wygląda więc na to, że wkrótce poza fazę pilotażu wyjdzie rozwiązanie, o którym mogliście przeczytać w serwisie cashless.pl już w czerwcu zeszłego roku. Carrefour informował wtedy, że rozpoczyna testy usługi, dając do niej dostęp wybranym klientom stacji w Warszawie i Krakowie. Jak tłumaczono wówczas, przy tankowaniu wystarczy w aplikacji wskazać dystrybutor, określić kwotę transakcji i zapłacić, po czym można już zacząć nalewanie paliwa. Faktura trafi zaś na wskazany wcześniej adres e-mail.

W zakresie płatności mobilnych projekt realizowany jest we współpracy z Mastercardem. Aby korzystać z Tank&Go, trzeba aktywować w aplikacji płatności mobilne Masterpass. W tym celu należy za pomocą przeznaczonej do tego zakładki w apce Mój Carrefour zarejestrować się do portfela elektronicznego, zaakceptować regulamin Masterpass, wpisać numer karty płatniczej, a następnie ustanowić 4-cyfrowy PIN. To właśnie nim użytkownik będzie potwierdzał płatność za paliwo bezpośrednio w swoim telefonie, bez kontaktu z kasjerem.

Przeczytajcie także: Lotos testuje płatności mobilne

Stacje Carrefour to już kolejna sieć umożliwiająca zdalne płatności za paliwo. W ten sposób tankować mogą również osoby korzystające z usług Orlenu czy Circle K. Ten ostatni koncern pochwalił się też ostatnio wdrożeniem technologii umożliwiającej automatyczne płacenie za paliwo na podstawie rozpoznawania tablic rejestracyjnych. Z rozwiązania Pay by Plate mogą już korzystać szwedzcy klienci koncernu. A z czasem firma planuje wprowadzić tę usługę na wszystkich swoich stacjach, a zatem także w Polsce.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies