Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Nowa wersja aplikacji PKO BP. Bank jeszcze bardziej otwiera się na biometrię w IKO i wprowadza nową funkcję Blika

Aktualizacja IKO znajduje się już zarówno w App Store jak i Google Play

W marketach z aplikacjami dwóch najpopularniejszych systemów operacyjnych znajdziecie już aktualizację oferowanej przez PKO BP aplikacji mobilnej IKO. Zawiera ona dwie nowości. Pierwsza z nich zostanie doceniona przez użytkowników płatności Blik a zwłaszcza korzystających z opcji przelewania za jego pomocą pieniędzy na numer telefonu odbiorcy.

Przeczytajcie także: Więcej otwartej bankowości w PKO BP

W najnowszej wersji IKO pojawiła się możliwość oznaczania w książce telefonicznej odbiorców korzystających z przelewów Blik. Dzięki temu od razu wiadomo, do kogo taki przelew można wysłać. Aby aktywować usługę, należy uruchomić IKO, a następnie rozwinąć swój profil i wybrać Ustawienia, a w nich Ustawienia Blik. Tam można włączyć oznaczanie odbiorców przelewów Blik.

Co ciekawe wdrożona właśnie nowa funkcja w aplikacji IKO w innych bankach, np. w mBanku, jest dostępne już od dłuższego czasu. W serwisie cashless.pl mogliście przeczytać o tym w tekście mBank ułatwia przelewy na numer telefonu. Już oznacza odbiorców ikoną Blika, a było to wiosną 2018 r.

Przeczytajcie także: Z serwisu iPKO można już korzystać bez konta

Druga nowość wprowadzona właśnie do IKO to rozszerzenie wykorzystania biometrii. Do tej pory PKO BP za pomocą linii papilarnych lub wzorca twarzy pozwalał na logowanie się do aplikacji. Po aktualizacji możliwe jest też biometryczne potwierdzanie operacji zlecanych w internetowym serwisie transakcyjnym. Pod warunkiem oczywiście, że ktoś korzysta z mobilnej autoryzacji, czyli potwierdzania za pomocą apki.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies