Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Więcej otwartej bankowości w PKO BP. Do IKO można dodawać konta z Nest Banku

Wcześniej użytkownicy apki PKO BP mogli do niej dodać konta Inteligo oraz te prowadzone przez Millennium, Pekao, mBank, Santander, Alior, BNP Paribas oraz ING

PKO BP poinformował o poszerzeniu grupy banków, których rachunki można dodawać do aplikacji mobilnej IKO. Od teraz klienci mogą w niej dodać konto z Nest Banku – dotyczy to zarówno wersji apki na iOS, jak i na Androida. Sytuacja jest o tyle ciekawa, że to prawdopodobnie pierwsza instytucja, w której agregatorze znajduje się Nest Bank.

Przeczytajcie także: Visa rozliczy transakcje w USD Coin

Bank przypomniał, że do tej pory klienci w apce IKO mogli dołączyć konta Inteligo oraz te prowadzone przez Millennium, Pekao, mBank, Santander, Alior (wraz z wchłoniętym przez niego T-Mobile Usługi Bankowe), BNP Paribas oraz ING. Instytucja zapewnia, że lista banków w usłudze będzie systematycznie uzupełniana. Na razie narzędzia z zakresu otwartej bankowości PKO oferuje wyłącznie za pośrednictwem IKO, klienci czekają aż trafi ona do serwisu iPKO.

Za sprawą wspomnianego rozwiązania użytkownicy IKO mogą w apce uzyskać wgląd do salda oraz historii transakcji na rachunkach w innych instytucjach. To oznacza wygodę oraz oszczędność czasu. Bank przekonuje przy tym, że takie narzędzie może przyspieszyć proces pożyczkowy i zapewnić klientowi lepsze oferty – większa ilość danych pozwoli PKO BP lepiej dopasować ofertę do konkretnej osoby.

Przeczytajcie także: Fintechowe raty w sklepie stacjonarnym od Oney i Smartney

Idea otwartej bankowości jest rozwijana dzięki wprowadzeniu unijnej dyrektywy PSD II. Jako pierwszy na polskim rynku usługi z tego zakresu zaoferował klientom ING. Miało to miejsce w październiku 2019 roku. W jego ofercie pojawił się agregator rachunków bankowych z innych instytucji. Z pomocą open bankingu można też wykorzystać historię transakcji z innych rachunków w procesie kredytowym, zrobić przelew czy potwierdzić tożsamość.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies