Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Getin będzie blokować przelewy pay by link na wysokie kwoty. Wprowadza limit transakcyjny w wysokości 4 tys. zł

Getin radzi klientom, by zamiast z przelewów, w sklepach internetowych korzystali z Blika albo kart

Jeden z czytelników cashless.pl doniósł o zmianach wprowadzonych przez Getin do regulaminu bankowości elektronicznej. Chodzi o ograniczenie do 4 tys. zł wartości pojedynczego przelewu Pay By Get (to nazwa własna przelewów pay by link w Getinie). Sprawdziłem i rzeczywiście w skrzynce odbiorczej w bankowości elektronicznej Getinu znalazłem już informację w tej sprawie.

Przeczytajcie także: Więcej płatności mobilnych w Getinie

W komunikacie do klientów Getin sugeruje, by transakcje w sklepach internetowych na wyższe kwoty realizowali Blikiem albo kartą. Nowe zasady wchodzą w życie już w najbliższy poniedziałek.

Getin nie podaje przyczyn wprowadzenia nowego limitu na przelewy typu pay by link. Być może chce w ten sposób promować Blika, który jest rozwiązaniem wygodniejszym i cieszy się coraz większą popularnością wśród klientów. Niewykluczone jednak, że chodzi również o względy bezpieczeństwa. Zdarza się, że pay by linki są wykorzystywane przez przestępców i być może skala tego zjawiska osiągnęła w Getinie za duże rozmiary.

Przeczytajcie także: Getin wprowadza nowe płatności zegarkami

Natomiast przy okazji wprowadzenia limitu w wysokości 4 tys. zł na przelewy pay by link Getin dodał do regulaminu nowe usługi, z których użytkownicy jego bankowości elektronicznej mogą od niedawna korzystać. Wśród nich znalazły się m.in. prośba o przelew przy wykorzystaniu systemu Blik, mojeID, czyli narzędzie do weryfikacji tożsamości w internecie oraz zamawianie dodatkowych kart debetowych i kredytowych.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies