Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
PKO BP, mBank, ING i Pekao. To banki z największą liczbą klientów mobilnych. Świeże dane cashless.pl

W ciągu kwartału liczba klientów mobilnych w bankach z Polski urosła o ponad pół miliona, a w ciągu roku – aż o ponad 2,7 mln

Z danych zebranych przez cashless.pl wynika, że w IV kw. ubiegłego roku największe banki z Polski miały ponad 16,5 mln klientów zarządzających rachunkami za pośrednictwem urządzeń mobilnych. Mowa w tym wypadku nie tylko o aplikacjach mobilnych, ale także serwisach light czy zwykłych internetowych systemach transakcyjnych, uruchamianych w przeglądarkach na smartfonie lub tablecie.

Przeczytajcie także: Pandemiczna zadyszka w płatnościach mobilnych

W porównaniu z wrześniem ubiegłego roku jest to wzrost o ponad pół miliona. Natomiast w ostatnim kwartale 2019 r. banki działające na polskim rynku miały o ponad 2,7 mln mniej klientów mobilnych.

Bankiem, który może pochwalić się najliczniejszą grupą klientów korzystających do zarządzania finansami z urządzeń mobilnych, pozostaje PKO BP – w IV kw. miał ich już ponad 4 mln. Na kolejnych miejscach znajdowały się mBank, ING i Pekao – w ich przypadku liczba mobilnych klientów przekraczała 2 mln, a do tego poziomu zbliżają się już także Santander i Millennium.

Przeczytajcie także: Coraz więcej przelewów zlecanie mobilnie

Co ciekawe szybko rośnie też grupa klientów określanych mianem mobile only. To osoby, które do zarządzania rachunkiem osobistym korzystają wyłącznie z urządzeń mobilnych. W IV kw. 2020 r. banki z Polski miały ponad 8,4 mln takich klientów. W porównaniu z III kw. 2020 r. to więcej o ok. 525 tys., a w porównaniu z końcem 2019 r. – o 1,9 mln.

W tej kategorii również przoduje największy detalista na rynku – PKO BP. W IV kw. ub. roku miał ponad 2,2 mln klientów mobile only. Na kolejnych pozycjach znajdowały się ING, mBank i Millennium, wszystkie miały więcej niż milion klientów mobile only, a do tego poziomu zbliża się także Santander.

KATEGORIA
ANALIZY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies