Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Od dziś nie działa strona Axy. Za to czekają Was nowinki na stronie Uniqi

Na nowej stronie Uniqi znajdziecie m.in. platformę do zdalnego zakupu ubezpieczeń

Od dziś nie znajdziecie już w internecie strony Axy. Po wpisaniu dotychczasowych adresów ubezpieczyciela – zarówno axa.pl, jak i axadirect.pl – zostaniecie przekierowani na stronę uniqa.pl. To efekt trwającego łączenia obu firm, o którym mogliście przeczytać w serwisie cashless.pl w październiku zeszłego roku.

Przeczytajcie także: Wiadomo, kiedy ruszy zbliżeniowy Blik

Z kolei pod adresem, zarezerwowanym dotychczas dla Uniqi, znajduje się teraz nowa wspólna strona obu firm. Witryna łączy funkcje dotychczasowych serwisów (uniqa.pl, axa.pl oraz axadirect.pl). Dzięki temu w szczególności klienci Uniqi zyskają dostęp do dość bogatej platformy do zakupu ubezpieczeń, którą dotychczas zarządzała Axa. Jak przekonują przedstawiciele firmy, serwis został stworzony na wzór nowoczesnych sklepów internetowych. Znajdziecie tam m.in. ubezpieczenia komunikacyjne, mieszkaniowe i turystyczne.

Przeczytajcie także: Skąd ubezpieczyciel wie, ile macie szkód

Klienci obu instytucji mogą za pośrednictwem strony zgłaszać szkody i roszczenia, logować się na swoje konta albo znaleźć kontakt do agenta. Ubezpieczyciel uruchomił też jeden wspólny numer infolinii dla klientów obu firm. A po prawnym połączeniu spółek, które ma nastąpić w drugim kwartale tego roku, planowane jest również połączenie i uproszczenie obsługi polis.

Grupa Uniqa przejęła polskie, czeskie i słowackie spółki Axy w październiku zeszłego roku. Akwizycja sprawiła, że na polskim rynku austriacki ubezpieczyciel awansował na piąte miejsce pod względem udziału w rynku. Kwota transakcji wynosiła 1 mld euro.

KATEGORIA
CIEKAWOSTKI
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies