Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Uniqa sfinalizowała przejęcie Axy. Wkrótce francuska marka zniknie z polskiego rynku

Uniqa stanie się piątym największym ubezpieczycielem w Polsce

Uniqa sfinalizowała przejęcie spółek Axy w Polsce, Czechach i na Słowacji, awansując tym samym na 5. miejsce wśród grup ubezpieczeniowych w Polsce pod względem udziału w rynku, a także wskakując do pierwszej piątki ubezpieczycieli w regionie Europy Środkowej i Wschodniej. Kwota transakcji to 1 mld euro, co oznacza, że jest to największy zakup jakiego grupa Uniqa dokonała w swojej historii. Wraz z przejęciem spółek Axy austriackiemu ubezpieczycielowi przybyło 5 mln klientów i 800 mln euro składki. Tym samym łączna liczba klientów grupy przekroczyła 15 mln.

Przeczytajcie także: Jakie zasady autoryzacji przy płatności poniżej 100 zł w Google Pay?

Przejęcie zostało ogłoszone w lutym tego roku, a po niespełna ośmiu miesiącach firmy uzyskały wszystkie niezbędne zgody i transakcja została formalnie zakończona. W Polsce na czele połączonych spółek stanie Marcin Nedwidek, zasiadający obecnie w zarządzie Axy. Dotychczasowy prezes Uniqi Jarosław Matusiewicz pozostanie w zarządzie firmy.

Planowana jest szybka integracja obu podmiotów. Będą one działały pod jedną marką i już w najbliższych miesiącach rozpocznie się rebranding dotychczasowych spółek Axy. Na naszym rynku do grupy Uniqa włączone zostaną: Axa Ubezpieczenia, Axa Życie, Axa Polska, Axa TFI i Axa PTE. Transakcja nie objęła następujących firm działających w Polsce pod marką Axa: Axa Partners, Axa Assistance i Axa XL.

Przeczytajcie także: Nowa oferta od Allegro dla studentów

Połączenie z Uniqą będzie dla Axy kolejną integracją w niedługim czasie. W miarę świeże są bowiem jej doświadczenia z przejęcia Liberty Direct. A wcześniej pod jej skrzydłami znalazło się BRE Ubezpieczenia (ramię ubezpieczeniowe dawnego BRE Banku, dziś funkcjonującego jako mBank). Tym razem jednak to Axa jest spółką kupowaną, a nie kupującą.

KATEGORIA
CIEKAWOSTKI
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies