Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Uważajcie na stronę udającą serwis Credit Agricole. Jej adres różni się od właściwego tylko jedną literą

W tym przypadku oszuści postarali się, by klienci nie mogli szybko wykryć fałszerstwa

Zespół CSIRT KNF za pośrednictwem Twittera ostrzega przed stroną podszywającą się pod serwis internetowy banku Credit Agricole. Oszuści wykorzystują domenę o bardzo podobnej nazwie: credit-agricolle[.]pl. Różnicę stanowi litera "L" – w przypadku prawdziwej strony banku występuje pojedynczo, w adresie fałszywego serwisu została zdublowana. Logując się na tej stronie, ryzykuje się utratę danych, a w konsekwencji także pieniędzy.

Przeczytajcie także: Kolejna giełda kryptowalut zmaga się z problemami

Oszuści wykorzystują domenę, która może wprowadzać w błąd, ale zadbali też o inne szczegóły – stworzony przez nich serwis internetowy do złudzenia przypomina prawdziwą stronę banku. Nie jest to standardem, czasem klient może się szybko zorientować, że trafił pod niewłaściwy adres – witryna jest wykonana niechlujnie, pojawiają się m.in. błędy językowe, działania użytkownika są ograniczone. W tym przypadku zadbano o szczegóły, co zwiększa zagrożenie.

Przeczytajcie także: ING wprowadza nowość do serwisu Moje Usługi

Na baczności muszą się mieć nie tylko klienci Credit Agricole. Niemal każdego dnia pojawiają się ostrzeżenia instytucji finansowych związane z oszustwami różnego typu. Wczoraj mogliście przeczytać w serwisie cashless.pl, że o zagrożeniu informował Bank Gospodarstwa Krajowego. Oszuści i w tym przypadku tworzą strony podszywające się pod witrynę banku, ale też zakładają fałszywe profile w mediach społecznościowych. Jeżeli zatem ktoś ma wątpliwości, czy trafił do właściwego serwisu, zdecydowanie nie powinien się do niego logować.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies