Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Visa wdraża nowe usługi dla instytucji finansowych. Ułatwią rozliczanie transakcji kartami

Korzyści z nowych, wdrażanych właśnie przez Visę narzędzi, odniosą np. wydawcy kart i agenci rozliczeniowi

Visa poinformowała o wprowadzeniu VisaNet+AI, czyli zestawu nowoczesnych usług wykorzystujących algorytmy. Pierwsza z nich to Visa Smarter Posting. Narzędzie ocenia każdą transakcję pod kątem konieczności przeprowadzenia autoryzacji. Analizowane są szczegóły konkretnej transakcji oraz dane historyczne, dzięki którym łatwiej jest oszacować, czy kwota pozostanie taka sama w całym procesie jej przetwarzania. Może się to okazać przydatne m.in. podczas płatności transgranicznych wymagających przewalutowania. W testach narzędzie to osiągnęło skuteczność wynoszącą 98 proc. Na europejskim rynku pojawi się w kwietniu 2021 roku. W przyszłości planowane jest rozszerzenie jego zasięgu na skalę globalną.

Przeczytajcie także: W marcu startuje Intersafe, nowa apka do zakupu ubezpieczeń

Z kolei Smarter Settlement Forecast to narzędzie przydatne dla wydawców kart czy agentów rozliczeniowych. Dzięki niemu zyskają dostęp do siedmiodniowych prognoz kwot rozrachunków, które będą musieli zabezpieczyć w poszczególnych dniach. Przy ich tworzeniu będą brane pod uwagę zarówno historyczne kwoty rozliczeń, wskaźniki sezonowe czy makro trendy, jak i zdarzenia nietypowe, np. te związane z pandemią. Takie prognozy pomogą instytucjom zoptymalizować procesy zarządzania środkami. Visa prowadzi już pilotaż tej usługi u trzech klientów, a oficjalnie udostępni ją w tym roku. Z narzędzia będzie można korzystać w ramach abonamentu na platformie Visa Analytics.

Przeczytajcie także: Inpost wprowadzi nowe płatności do swojej aplikacji

Trzecim rozwiązaniem jest ogłoszone jeszcze w sierpniu 2020 roku Smarter Stand-In Processing (Smarter STIP). Narzędzie to wykorzystuje głębokie uczenie do wspomagania instytucji finansowych w autoryzowaniu transakcji, gdy dochodzi do zakłóceń w funkcjonowaniu ich systemów. Dzięki niemu można podejmować decyzje o zatwierdzeniu lub odrzuceniu transakcji w imieniu wydawcy karty. W efekcie konsumenci mogą liczyć na bezproblemowy przebieg płatności kartami Visa. Organizacja przekonuje, że rozwiązanie to cieszy się już sporym zainteresowaniem wydawców w różnych regionach.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies