Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
mPay kupuje dom maklerski, a wiceprezes spółki odchodzi. Krzysztof Hejduk złożył rezygnację

Hejduk pracował w spółce mPay od jesieni 2018 r. i firmował wprowadzenie na rynek nowej generacji aplikacji mobilnej

Krzysztof Hejduk nie jest już wiceprezesem spółki mPay. Firma poinformowała, że w miniony piątek Hejduk złożył rezygnację ze stanowiska, które zajmował od października ubiegłego roku. Wcześniej przez dwa lata pełnił funkcję prezesa mPay. Za jego kadencji firma wprowadziła na rynek aplikację mobilną nowej generacji oraz szereg ciekawych usług, jak np. możliwość wysyłania paczek, zaciągania pożyczek czy weryfikacji tożsamości za pomocą biometrii twarzy.

Przeczytajcie także: Czy mPay będzie jak Robinhood?

Rezygnacja Hejduka ze stanowiska w spółce mPay zbiegła się w czasie z ogłoszonym dziś planem przejęcia przez mPay Domu Maklerskiego Banku BPS. Kwota transakcji to co najmniej 3 mln zł, a jej finalizacja jest uwarunkowana zgodą Komisji Nadzoru Finansowego. Jeśli zostanie wydana, mPay będzie chciał zaoferować w swojej aplikacji mobilnej rachunki maklerskie i możliwość inwestycji w akcje spółek publicznych. Więcej na ten temat w tekście mPay chce być jak Robinhood. Kupi DM Banku BPS i zaoferuje rachunek maklerski w aplikacji mobilnej.

Przeczytajcie także: Grupa Lew sprzedała swoje terminale płatnicze

Krzysztof Hejduk, zanim trafił do spółki mPay, pracował w takich instytucjach jak m.in. Bank Millennium czy Deutsche Bank Polska. A na czele mPay stoi obecnie Andrzej Basiak z Grupy Lew, która jest głównym akcjonariuszem spółki. Zmiany na stanowisku prezesa mPay zachodzą dość często. Przed Hejdukiem przez trzy miesiące zajmował je Jacek Bykowski, a przed nim – przez niecałe trzy lata Maciej Orzechowski.

KATEGORIA
LUDZIE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies