Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Blik dostępny w krakowskiej komunikacji. To druga w ostatnich dniach nowość dla korzystających z płatności mobilnych w tym mieście

Od teraz użytkownicy systemu Blik mogą korzystać z niego we wszystkich automatach biletowych w Krakowie

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Krakowie poinformowało o udostępnieniu płatności Blik w działających w stolicy Małopolski automatach biletowych. Od teraz pasażerowie krakowskich autobusów i tramwajów mogą płacić za pomocą tego systemu we wszystkich 34 biletomatach Krakowskiej Karty Miejskiej, automatach zlokalizowanych w Punktach Sprzedaży Biletów oraz w ponad 330 biletomatach mobilnych, zainstalowanych w pojazdach.

Przeczytajcie także: Płatności zbliżeniowe Blik najwcześniej w II kw. 2021 r.

Przy okazji wprowadzenia Blika do biletomatów MPK poinformowało o umożliwieniu zakupu biletów okresowych w biletomatach mobilnych. Dotychczas było to możliwe jedynie w urządzeniach stacjonarnych.

Natomiast sama płatność Blikiem w krakowskich biletomatach jest inicjowana wskazaniem tej metody w urządzeniu. Następnie należy wprowadzić kod Blik wygenerowany w mobilnej aplikacji bankowej i zatwierdzić operację w smartfonie. Co ciekawe z informacji prasowej MPK wynika, że płatności Blik nie są rozliczane przez operatora terminali stacjonarnych, tylko płatności online, którym w tym wypadku jest firma Tpay.

Przeczytajcie także: Cashback Blikiem dostępny w pięciu bankach

Blik w automatach biletowych to druga w ostatnich dniach nowość dla użytkowników płatności mobilnych z Krakowa. Niedawno władze tego miasta rozszerzyły do sześciu grono operatorów aplikacji płatniczych, za pomocą których można regulować należność za postój auta w strefie płatnego parkowania. Do obecnych już wcześniej apek ePark, mPay, moBiLET, Pango i SkyCash dołączyła właśnie City Park App. Więcej na ten temat w tekście W Krakowie za parkowanie można płacić już sześcioma aplikacjami. Od teraz także za pomocą City Park App.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies