Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Generator linków do płatności online. Po co jest, jak działa i kto powinien zainteresować się skorzystaniem z tego rozwiązania

Zdaniem spółki First Data Polcard rozwiązanie dostępne w jej ofercie od dwóch lat cieszy się dużym zainteresowaniem klientów, głównie z branży gastronomicznej i hotelarskiej

Generator linków to system płatności online umożliwiający klientom uregulowanie należności za produkty lub usługi za pośrednictwem otrzymanego jednorazowego linka. Link taki jest generowany przez sprzedawcę czy usługodawcę w serwisie transakcyjnym First Data i może zostać wysłany np. w wiadomości e-mail albo wyświetlony w postaci kodu QR do zeskanowania za pomocą aplikacji służącej do płatności mobilnych.

Przeczytajcie także: Ostatnia szansa na oddanie głosu na Cashless Pay 2020

Link może mieć określony termin ważności. Klient po kliknięciu w niego jest przekierowywany do systemu płatności online, gdzie może uregulować należność za pomocą wybranej metody, np. Blikiem, przelewem typu pay by link, czy kartą bankową, także w walucie tej karty dzięki usłudze eDCC. Sprzedający ma możliwość monitorowania statusu płatności i natychmiast po zaksięgowaniu transakcji otrzymuje pieniądze na swoje konto.

First Data tego rodzaju rozwiązanie oferuje już od dwóch lat. Podkreśla, że generator linków pozwala na płatność bez podawania danych karty sprzedającemu. Klient autoryzuje też każdą płatność, dzięki czemu minimalizowane jest ryzyko reklamacji, co jest szczególnie ważne dla sprzedawców internetowych. Generator linków eliminuje również obawy o wyłudzanie danych oraz ryzyko pomyłki w numerze konta czy danych odbiorcy.

Przeczytajcie także: Ostatnia szansa na wygranie iPhone'a w konkursie cashless.pl

Zdaniem First Daty wśród przedsiębiorców, którzy korzystają z generatora linków, najczęściej znaleźć można hotele, restauracje czy firmy zajmujące się wynajmem samochodów. Dotyczy to także tych podmiotów, które nie mają własnego sklepu internetowego albo działają wyłącznie stacjonarnie i nie posiadają strony www. Generator linków może być przydatny także do obsługi obcokrajowców, bo informacja z linkiem może być przesłana w jednym z kilkunastu języków.

KATEGORIA
PORADNIKI
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies