Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Banki mają już ponad 500 oddziałów bezgotówkowych. Najnowsze dane cashless.pl za III kw. 2020 r.

Najwięcej placówek bez tradycyjnej obsługi kasowej działa w sieci ING Banku Śląskiego

Według danych zebranych przez cashless.pl na polskim rynku na koniec września działało 513 placówek bankowych, w których nie było tradycyjnej obsługi kasowej. Wpłaty i wypłaty w większości z tych oddziałów wciąż można realizować, ale trzeba do tego użyć maszyn automatycznych, takich jak bankomaty i wpłatomaty. W ciągu kwartału sieć bezgotówkowych placówek urosła niemal o 100, a w ciągu roku – o ponad 150.

Przeczytajcie także: Zagłosujcie w plebiscycie Cashless Pay 2020

Z informacji przekazanych serwisowi cashess.pl wynika, że oddziały bezgotówkowe prowadzone są aktualnie przez 11 banków. Najwięcej takich placówek funkcjonuje w sieci ING – we wrześniu było ich już 149 – o dwa więcej niż w czerwcu bieżącego roku. Drugi pod tym względem był BNP Paribas, który chwali się, że we wrześniu miał już 104 oddziały bezgotówkowe. W przypadku tego banku przyrost sieci bezgotówkowych placówek był największy.

Przeczytajcie także: Cashless Pay 2020: do wygrania iPhone

Niewiele mniej, bo odpowiednio 84 i 76 placówek pozbawionych lady z kasami, mają w swojej sieci Plus Bank i Millennium. Pierwszy z nich już jakiś czas temu zrezygnował z własnej sieci oddziałów i obsługę klientów prowadzi w punktach wspólnych z operatorem komórkowym Plus. Od dłuższego czasu też nie aktualizuje danych na ten temat, dlatego w tabeli zaprezentowano ostatnią statystykę przekazaną przez ten bank kilka kwartałów temu.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies