Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Pożegnanie z Rkantorem. Spółka oddała zezwolenie na działanie, a jej klienci mają ostatni dzień na szybką wypłatę środków

BNP Paribas rezygnuje z oferowania usług przez Rkantor przemianowany później na GOkantor

Komisja Nadzoru Finansowego poinformowała przed chwilą o cofnięciu spółce BNP Paribas Solutions pozwolenia na prowadzenie działalności w charakterze krajowej instytucji płatniczej. Decyzja została podjęta na wniosek samej spółki i zacznie obowiązywać od jutra.

Przeczytajcie także: BNP Paribas zamyka kantor internetowy

BNP Paribas Solutions to spółka, która wcześniej nazywała się Raiffeisen Solutions i była operatorem internetowego kantoru wymiany walut działającego pierwotnie pod marką Rkantor. Po przejęciu Raiffeisen Polbanku przez BNP Paribas długo nie było wiadomo, co stanie się z Rkantorem, który był jednym z najstarszych na polskim rynku bankowych kantorów walutowych. Później nazwę spółki zmieniono na BNP Paribas Solution, a kantor przemianowano na GOkantor. Ostatecznie jednak bank zdecydował, że kantor zniknie z rynku, a spółka BNP Paribas Solutions zajmie się rozwijaniem technologii dla całej grupy.

Przeczytajcie także: Rkantor znika z rynku

Ogłoszona dziś decyzja KNF zbiega się w czasie z terminem, do którego klienci GOkantoru powinni wypłacić swoje środki. Od jutra wciąż będzie to możliwe, ale nie da się tego zrobić zdalnie. Jeżeli posiadacie konta w kantorze, a na nich pieniądze, to jeśli nie przelejecie ich dzisiaj, aby je odzyskać, będziecie musieli udać się osobiście do jednego z oddziałów stacjonarnych, by podać numer rachunku, na który środki mają zostać przesłane.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies