Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
GoCompare może zostać sprzedane za 594 mln funtów. Jedną z największych brytyjskich porównywarek chce kupić wydawca prasy

GoCompare to porównywarka z tzw. wielkiej czwórki, czyli czterech największych firm tego typu na rynku brytyjskim

Brytyjskie przedsiębiorstwo mediowe Future złożyło ofertę zakupu porównywarki ubezpieczeń GoCompare za 594 mln funtów. GoCompare to jedna z czterech największych porównywarek w Wielkiej Brytanii, gdzie w ten sposób sprzedawanych jest ok. 40 proc. ubezpieczeń majątkowych dla klientów indywidualnych.

Przeczytajcie także: Ubezpieczenia NNW dla dziecka można kupić w iPKO i IKO

Future natomiast to wydawca ponad 50 tytułów prasowych i serwisów internetowych. Przedsiębiorstwo osiąga w ostatnim czasie bardzo dobre wyniki, ponieważ postawiło na e-commerce, podczas gdy ogólnie branża wydawnicza notuje spadki z uwagi na malejącą liczbę czytelników i reklamodawców. Dochody pochodzące z prowizji za sprzedaż ze stron internetowych i newsletterów prowadzonych przez Future odpowiadają obecnie za ponad jedną trzecią dochodów. Teraz firma ten obszar swoich usług chce poszerzyć o sprzedaż ubezpieczeń, wykorzystując do tego GoCompare.

Przeczytajcie także: Nowe ubezpieczenia w aplikacji SkyCash

Właściciel porównywarki, grupa GoCo, zarekomendowała akcjonariuszom, aby w styczniowym głosowaniu przystali na propozycję domu mediowego. Jak podaje Financial Times, prezes grupy jest zdania, że ta transakcja pozwoli istotnie zredukować koszt pozyskiwania nowych klientów. GoCompare zdobędzie dzięki niej łatwy dostęp do ponad 282 mln czytelników serwisów internetowych prowadzonych przez Future.

Fot. GoCompare

KATEGORIA
E-COMMERCE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies