Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
PKO BP rozwija funkcjonalność swojego kantoru internetowego. Wkrótce umożliwi zlecanie przelewów ekspresowych w walutach obcych

Nowa usługa walutowa dołączy do obecnej od kilku dni podobnej funkcji, umożliwiającej zlecanie natychmiastowych przelewów w złotych

Jak doniósł jeden z czytelników cashless.pl, będący jednocześnie klientem kantoru internetowego PKO BP, operator usługi rozsyła właśnie nowy regulamin. Bank zapowiada w nim wdrożenie nowej usługi dla osób wymieniających złote na waluty obce za pośrednictwem kantoru PKO BP. Dzięki niej dolary, euro czy franki szwajcarskie pochodzące z takiej transakcji będzie można od razu online przesłać na swój rachunek walutowy w innym banku.

Przeczytajcie także: Nowa usługa dla klientów kantoru internetowego PKO BP

Informację dotyczącą planu wdrożenia nowej funkcji w kantorze udało mi się potwierdzić w biurze prasowym PKO BP. – Rozbudowujemy kantor i planujemy uruchomienie usługi bezpośrednich przelewów walutowych do innych banków. Na początek do kilku instytucji, ale listę sukcesywnie będziemy rozwijać. Planujemy uruchomienie wspomnianej usługi w kantorze jeszcze w tym roku – czytam w odpowiedzi na moje pytanie w tej sprawie.

PKO BP pisze, że nowe usługi wprowadza do kantoru m.in. dzięki dyrektywie PSD II i idei otwartej bankowości. W tym miejscu warto przypomnieć, że niedawno klienci kantoru PKO BP, którzy dodadzą do aplikacji mobilnej IKO rachunki z innych banków, mogą na nie przesyłać złote uzyskane ze sprzedaży walut w kantorze PKO BP. Przelewy realizowane są bez opłat i natychmiast przy wykorzystaniu systemu Express Elixir.

Przeczytajcie także: Open banking dla klientów PKO BP korzystających z IKO

Biuro prasowe PKO BP na razie nie zdradza, na jakiej zasadzie działać będą natychmiastowe przelewy walutowe wychodzące z jego kantoru. Niektóre konkurencyjne instytucje aby zaoferować taką usługę, otwierają własne rachunki walutowe w innych bankach, na których przechowują rezerwy środków. Następnie gdy klient w kantorze zleca przelew do innego banku, instytucja realizuje go ze swojego konta w tej instytucji, a środki od razu trafiają na rachunek klienta.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies