Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Płatności kartami ruszają w Eurocash and Carry

Ostatnia sieć handlowa, która do tej pory nie akceptowała kart, uruchamia terminale już 1 marca

Z nieoficjalnych na razie informacji wynika, że już za kilka dni wystartują testy terminali płatniczych w siedmiu halach sieci hurtowni Eurocash and Carry. Jeśli zakończą się powodzeniem, tzn. udowodnią, że dzięki akceptacji kart wzrosną przychody wytypowanych do testów hal, płatności bezgotówkowe zostaną udostępnione w całej, liczącej 168 hurtowni sieci.

Po dwóch miesiącach od uruchomienia płatności mobilnych HCE w aplikacji PeoPay korzysta z nich kilka tysięcy osób

Doświadczenia handlowców oraz analizy specjalistów wskazują, że udostępnienie możliwości płacenia kartami w sklepach owocuje wzrostem wartości tzw. średniego koszyka. Oznacza to, że klienci wydają więcej niż płacąc gotówką.

Nie jest przesądzone, że tak samo będzie w przypadku Eurocash and Carry, która prowadzi specyficzną działalność – sprzedaje produkty w opakowaniach zbiorczych wyłącznie firmom. To inaczej niż Selgros czy Makro, które od dłuższego czasu już karty akceptują. W hurtowniach tych sieci można kupować również produkty na sztuki, a obsługiwani są także klienci detaliczni. Testy w Eurocash and Carry mają więc wykazać, czy właściciele firm chcą i wolą płacić bezgotówkowo.

Eurocash and Carry jest ostatnią wielką siecią handlową w Polsce, która nie akceptuje jeszcze kart. W ubiegłym roku otworzyła się na nie Biedronka. W ciągu zaledwie kilku tygodni ponad 30 proc. klientów tej sieci przestało używać gotówki i zaczęło płacić bezgotówkowo.

Mimo rosnącego nasycenia terminalami zdolnymi do przyjmowania płatności bezstykowych, na świecie tylko niewielka część z nich ma tę funkcję aktywowaną

W przypadku Eurocash and Carry testowe terminale zainstalowała należąca do grupy Eurocash spółka PayUp. Rozliczaniem transakcji bezgotówkowych zajmą się dwie firmy: SIX Payment oraz First Data Polska. Jeśli testy się powiodą, do końca tego roku we wszystkich halach sieci będzie można płacić kartami.

Więcej na ten temat piszę w dzisiejszym Dzienniku Gazecie Prawnej. Zapraszam

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies