Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Pocztowy wprowadza opłatę za konto firmowe

Duże podwyżki cen przelewów wprowadziła również Poczta Polska

Od 1 lutego przedsiębiorcy posiadający Pocztowe Konto Firmowe w Pocztowym, już nie będą mogli korzystać z niego bezpłatnie, tak jak teraz. Bank wprowadza prowizję za prowadzenie tego konta w wysokości 9 zł miesięcznie. Właściciel firmy będzie mógł jednak jej uniknąć, spełniając dwa warunki. Musi więc mieć wpływy na rachunek w wysokości min. 2 tys. zł miesięcznie oraz posiadać kartę debetową. Ta jednak kosztuje 5 zł miesięcznie bez możliwości uniknięcia tej opłaty.

Przeczytajcie także: Citi podnosi ceny klientom indywidualnym

Co ciekawe niedawno, bo 1 stycznia, swoją taryfę usług finansowych zmieniła również Poczta Polska. Zmiany dotknęły przede wszystkim osoby prowadzące działalność gospodarczą, które za pośrednictwem Poczty opłacają składki do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, albo przekazują pieniądze do urzędów skarbowych. Opłata za taką usługę wzrosła o 100 proc., z 5 do 10 zł.

Poczta Polska zdecydowała się również na podniesienie prowizji za przyjęcie wpłaty na konto bankowe, pobieranej np. od osób opłacających tak rachunki za media. Teraz w przypadku wpłaty o wartości do 600 zł kosztuje to 3,4 zł a przy wpłatach wyższych – 0,6 proc. wartości. Wcześniej było to odpowiednio 2,9 zł oraz 0,5 proc.

Przeczytajcie także: Rekordowy kwartał bankowości elektronicznej

Podwyżki prowizji to ostatnio częste zjawisko w branży bankowej. Niedawno zastosowały je m.in. Citi Handlowy, Raiffeisen Polbank i ING Bank Śląski. Eksperci tłumaczą je, podobnie jak podwyżki marż na kredytach, planowanym wprowadzeniem podatku bankowego. Zapewne więc to jeszcze nie koniec zmian bankowych cenników.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies