Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Sprzedaż mieszkania ma być szybka i prosta jak nigdy wcześniej. Startup Homly na rozwój swojej usługi pozyskał 1,5 mln zł

Szczecińska spółka działa w obszarze tzw. iBuyingu – korzystając z nowoczesnych narzędzi, kupuje mieszkania za gotówkę, finalizując transakcję w kilka dni

Szczeciński startup Homly pozyskał 1,5 mln zł kapitału na rozwój swojej działalności. Z tego większość, bo 1,2 mln zł zdecydował się zainwestować fundusz Tar Heel Capital Pathfinder, a 300 tys. zł wyłożyła grupa prywatnych inwestorów.

Przeczytajcie także: Za pomocą eDO App można podpisywać dokumenty tak jak odręcznie

Homly.to to platforma umożliwiająca szybką sprzedaż mieszkania, przy ograniczeniu formalności do minimum (tzw. instant buying). Startup kieruje swoją ofertę do osób, którym zależy na szybkim uzyskaniu gotówki za mieszkanie i które nie chcą lub nie mają możliwości dopilnować procesu sprzedaży osobiście. Wystarczy, że wypełnią krótki formularz na stronie, a w ciągu 24 h godzin dostaną wycenę swojego lokum i informację, czy firma jest zainteresowana zakupem.

Na tym etapie umawiany jest rzeczoznawca, który weryfikuje stan mieszkania i przedstawia ostateczną ofertę Homly. Jeśli obie strony wykażą chęć sfinalizaowania transakcji – sprzedaż może zostać przeprowadzona w ciągu siedmiu dni. Firma deklaruje, że oferta zakupu odpowiada wartości rynkowej mieszkania, a za swoją działalność pobiera 5-9 proc. prowizji. Na tę chwilę z jej usług mogą skorzystać osoby posiadające mieszkania w Warszawie i Szczecinie. Startup rozszerza obecnie działalność na rynku krakowskim, wrocławskim i trójmiejskim.

Przeczytajcie także: KNF opublikował stanowisko w sprawie tzw. robo-doradców

Z kolei drugim obszarem działalności Homly będzie oferowanie osobom prywatnym możliwości inwestowania na rynku mieszkaniowym, na zasadzie flippingu nieruchomości (czyli zakupu mieszkania w celu sprzedania go z zyskiem). Firma deklaruje, że bierze na siebie zadania związane z podniesieniem wartości lokum. Przy doborze mieszkań do portfela inwestycyjnego startup ma się wspomagać automatycznym modelem wyceny mieszkań AVM. Start tej części działalności jest planowany na listopad.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies