Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Blik już w EnveloBanku. Oprócz tego w aplikacji pojawiła się funkcja ważna dla użytkowników kart

Od teraz klienci EnveloBanku mogą korzystać z Blika do płatności w sklepach oraz wyciągania gotówki z bankomatów

W marketach App Store i Google Play można już znaleźć aktualizację aplikacji mobilnej EnveloBank (marka należąca do Banku Pocztowego), która zawiera nową, ważną funkcję, czyli płatności Blik. Aktualizacja jest datowana na 29 października. Zakładam więc, że dostęp do niej mają już wszyscy użytkownicy apki, a jeśli nie, to zyskają go w najbliższym czasie. Użytkownicy EnveloBanku mogą od teraz płacić Blikiem w sklepach stacjonarnych i internetowych oraz wypłacać gotówkę z bankomatów.

Przeczytajcie także: Jest data wdrożenia Blika w Banku Pocztowym

O tym, że Bank Pocztowy prowadzi prace związane z wdrożeniem płatności mobilnych Blik, wiadomo od lipca, gdy członek zarządu instytucji Tomasz Dąbrowski poinformował o tym w rozmowie z serwisem cashless.pl. Natomiast kilka tygodni temu dostęp do nowej usługi otrzymali wybrani klienci biorący udział w testach family and friends. Więcej na ten temat w tekście Blik już w aplikacji EnveloBank. Na razie skorzystają z niego wybrani testerzy.

Przeczytajcie także: Nowe zasady korzystania z kart w Banku Pocztowym

Najnowsza aktualizacja aplikacji EnveloBank oprócz Blika zawiera także funkcję pozwalającą potwierdzać płatności kartami w internecie. Przypomnę, że Pocztowy jest jedną z instytucji, która już dostosowała się do wymogów dyrektywy PSD II w tym zakresie. Zakłada ona konieczność podwójnej autoryzacji wybranych płatności kartowych w sieci. Osoby, które nie korzystają z aplikacji mobilnej, muszą w tym celu logować się na konto przez komputer. Więcej o tym w tekście Zmiany w sposobie potwierdzania płatności online kartami Pocztowego. Wkrótce może tak być w większości banków.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies