Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Tydzień Płatności Bezgotówkowych po raz czwarty. Partnerem strategicznym wydarzenia została fundacja Polska Bezgotówkowa

Tydzień Płatności Bezgotówkowych jest organizowany od 2017 r. w ramach programu edukacyjnego "Warto Bezgotówkowo"

Fundacja Polska Bezgotówkowa pochwaliła się, że została strategicznym partnerem programu "Warto Bezgotówkowo", w ramach którego prowadzony jest Tydzień Płatności Bezgotówkowych. W tym roku przypada on na okres od 19 do 23 października. Wydarzenie organizowane jest już po raz czwarty i jest pomyślane jako kampania promująca korzyści z płatności elektronicznych.

Przeczytajcie także: Polska Bezgotókowa wyposaży skarbówkę w terminale

Pomysłodawcą Tygodnia Płatności Bezgotówkowych, jak i akcji "Warto Bezgotówkowo" jest Koalicja na Rzecz Obrotu Bezgotówkowego i Mikropłatności, zrzeszająca różne instytucje zainteresowane rozwojem płatności elektronicznych. Po raz pierwszy Tydzień Płatności Bezgotówkowych zorganizowano w 2017 r. Była to polska odpowiedź na No Cash Day, organizowany co roku przez włoskie instytucje działające w obszarze płatności bezgotówkowych.

Przeczytajcie także: Program Polski Bezgotówkowej przedłużony do 2025 r.

– Z badań profesora Michała Polasika z UMK w Toruniu wynika, że 38 proc. respondentów w trakcie epidemii COVID-19 częściej korzystało z płatności bezgotówkowych. Natomiast aż jedna trzecia respondentów wskazała, że po zakończonej epidemii nowego koronawirusa zdecydowanie będą płacili bezgotówkowo. Te zmiany nawyków wymagają odpowiedniego wsparcia, edukacji społecznej – bo płatności bezgotówkowe się zmieniają. Dlatego też cieszę się, że również i w tym roku fundacja Polska Bezgotówkowa będzie aktywnie wspierać i promować Tydzień Płatności Bezgotówkowych – powiedział Mieczysław Groszek, prezes Polski Bezgotówkowej.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies