Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Szczecin zamówi nowe parkomaty. We wszystkich będzie można płacić kartami i być może Blikiem

Zamówienie ma związek m.in. ze zmianami, jakie czekają kierowców w przyszłym roku w stolicy województwa zachodniopomorskiego

Szczecińska spółka Nieruchomości i Opłaty Lokalne, operator tamtejszej Strefy Płatnego Parkowania, ogłosiła przetarg na zakup 340 nowych parkomatów (z możliwością rozszerzenia o kilkadziesiąt kolejnych urządzeń). Zamówienie dotyczy także systemu zarządzająco-monitorującego oraz do rozliczania płatności bezgotówkowych. Przy ocenie ofert najbardziej będzie liczyć się cena (95 proc.), a dodatkowe punkty zostaną przyznane za umożliwienie płatności Blikiem.

Przeczytajcie także: ZEN wchodzi na rynek z wersją beta

Stosowane obecnie w Szczecinie parkomaty są przestarzałe – takich urządzeń już się nie produkuje, a to utrudnia pozyskiwanie części zamiennych i naprawy. Jednocześnie w SPP pod koniec pierwszego kwartału 2021 roku planowane są zmiany: strefa zostanie rozszerzona, kierowcy będą mogli korzystać z nowych opcji (m.in. 15-minutowy bilet zerowy), przewidziany jest także nowy cennik. Aby zrealizować te plany, koniecznie jest wprowadzenie nowych maszyn.

Przeczytajcie także: Nowy, duży klient spółki First Data Polska

Kierowcy będą mogli uiszczać opłaty bilonem, ale też kartami płatniczymi, w tym zbliżeniowo. Maszyny mają być wyposażone w klawiatury alfanumeryczne służące do wpisywania numeru rejestracyjnego auta oraz w ekrany o przekątnej minimum 6 cali. Nowe parkomaty powinny też umożliwiać uiszczanie kar za postój bez ważnej opłaty. Szczegółowe warunki zamówienia znajdziecie pod tym adresem. Termin składania ofert mija 18 listopada.

Szczecin to kolejne duże miasto w Polsce, które wprowadza parkomaty obsługujące płatności bezgotówkowe. Ostatnio zdecydowały się na to Katowice. Wcześniej nowoczesne urządzenia stanęły w strefach płatnego parkowania m.in. w Rzeszowie, Lublinie i w Warszawie.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies