Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
ZEN wchodzi na rynek z wersją beta. Kartę polskiego fintechu od razu będzie można dodać do Apple Pay

ZEN to fintech licencjonowany na Litwie, ale rozwijany w Polsce m.in. przez współtwórcę sukcesu platformy G2A

ZEN poinformował o uruchomieniu wersji beta swojego systemu. Dzięki temu właściciele małych i średnich firm mogą już korzystać z takich jego usług jak rachunki płatnicze, przyjmowanie płatności internetowych, zlecanie przelewów czy wymiana walut. Wkrótce będą też mogli używać wydawanych przez niego kart płatniczych, a w przyszłości realizować szybkie transfery pomiędzy kontami w ZEN a kontami w PayPal czy Paysafecard.

Przeczytajcie także: Zobaczcie czym będzie ZEN

Aby zacząć korzystać z wersji beta usług ZEN, należy zarejestrować się na stronie internetowej spółki. Póki co proces ten jest dość żmudny i zabiera sporo czasu – należy podać wiele danych dotyczących firmy, jej właścicieli czy tzw. beneficjentów rzeczywistych. Wymagane jest też załączenie wyciągu z KRS albo CEIDG. Formularz dostępny jest na razie w języku angielskim.

Co ciekawe choć ZEN formalnie nie wydaje jeszcze kart płatniczych, to już zdołał zintegrować się z systemem płatności mobilnych Apple Pay. Informację o tym podał producent elektroniki na stronie internetowej poświęconej dostępności jego rozwiązania w poszczególnych krajach. Chwali się tym także sam ZEN. W momencie więc gdy polskich fintech wprowadzi do oferty karty, od razu będzie można je dodawać do urządzeń z systemem operacyjnym iOS.

Przeczytajcie także: ZEN zapowiada rychły debiut swoich usług

ZEN to spółka założona m.in. przez Dawida Rożka, współtwórcę dobrze znanej graczom komputerowym platformy G2A. Firma posiada licencję instytucji pieniądza elektronicznego wydaną przez Bank Litwy. ZEN rozwija swój biznes m.in. dzięki ścisłej współpracy z polskim oddziałem Mastercarda, który jest strategicznym partnerem technologicznym ZEN. Więcej na temat spółki w tekście Współtwórca G2A uruchamia nowy biznes. Fintech ZEN ma licencję na Litwie i będzie m.in. wydawać karty Mastercarda.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies