Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
PKO BP wprowadza podwyżki dla klientów Inteligo. Zmiany dotkną przede wszystkim firmy

Posiadacze kont firmowych Inteligo będą musieli pogodzić się m.in. z koniecznością uiszczania 12 zł opłaty za prowadzenie bezpłatnego dotąd rachunku bieżącego

Jeden z czytelników cashless.pl doniósł o podwyżkach, jakie 7 grudnia bieżącego roku PKO BP zamierza wprowadzić w cenniku dla klientów marki Inteligo. Zmiany dotyczą przede wszystkim przedsiębiorców posiadających rachunki firmowe Inteligo. Co się zatem zmieni?

W przypadku klientów, którzy założyli w Inteligo konta po 11 maja 2010 r., pojawi się opłata w wysokości 12 zł za prowadzenie rachunku głównego. To szczególnie dotkliwa zmiana, bo opłata jest bezwarunkowa, a dotąd z konta można było korzystać bezpłatnie. Dodatkowo pojawi się opłata w wysokości 5 zł za prowadzenie rachunku pomocniczego (dotychczas również można było z niego korzystać za darmo).

Przeczytajcie także: Z IKO będą mogli korzystać klienci różnych banków

Podrożeją także przelewy zlecane u konsultanta przez telefon. I tak wewnętrzny – z 4 na 5 zł, zewnętrzny, w tym do ZUS-u i skarbówki – z 5 na 15 zł. Z 10 na 15 zł podrożeją także przelewy natychmiastowe zlecane za pomocą internetowego serwisu transakcyjnego. Zmiany dotyczyć też będą zleceń stałych: ustanowienie ich na infolinii podrożeje z 4 na 8 zł, realizacja na rachunek w PKO BP z 0 na 2 zł a na konto w innym banku – z 1 na 2 zł. Za obsługę debetu trzeba będzie płacić nie 2 a 6 zł. Cena wypłaty gotówki z bankomatów obcych w kraju i za granicą wzrośnie z 5 zł na 3,5 proc., min. 5 zł a wpłata we wpłatomacie będzie kosztować 0,5 proc. dla kwot powyżej 50 tys. zł (obecnie usługa jest bezpłatna).

Nieco łagodniejsze podwyżki czekają klientów, którzy rachunki Inteligo zakładali przed 11 maja 2010 r. W ich przypadku prowadzenie konta głównego podrożeje z 3,99 zł na 8 zł a pomocniczego będzie kosztowało 3 zł (dziś bezpłatne). Zlecane u konsultanta przelewy podrożeją odpowiednio: wewnętrzny – z 0,99 zł na 2,9 zł, zewnętrzny – z 2,99 zł na 8,9 zł, do ZUS-u – z 3,99 zł na 9 zł a do urzędu skarbowego – z 2,99 zł na 8,9 zł. Przelew natychmiastowy zlecany przez internet podrożeje z 10 na 15 zł.

Przeczytajcie także: Autostrady już dostępne w aplikacji IKO

Drożeją także usługi związane ze zleceniami stałymi. I tak ustanowienie takiego zlecenia podrożeje z 0,99 zł na 2,9 zł a realizacja – z 0 na 2 zł w przypadku rachunku odbiorcy prowadzonego w PKO BP oraz z 1,49 na 2 zł – w pozostałych przypadkach. Obsługa limitu debetowego podrożeje z 1,99 na 5,9 zł, wypłaty z bankomatów obcych kartą – z 4,5 zł na 3,5 proc. min. 5 zł a aplikacją – z 4,5 na 5 zł. Pojawi się także opłata za transakcje we wpłatomatach w wysokości 0,5 proc. od nadwyżki ponad 50 tys. zł. Wprowadzona zostanie także opłata za korzystanie z bezpłatnej dotąd karty debetowej do rachunku głównego w wysokości 4 zł. Będzie można jej uniknąć wykonując transakcje bezgotówkowe na kwotę min. 100 zł.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies