Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
BNP Paribas sprzedaje startery do rachunków z kartami na stacjach Shell. Oferta za 9 zł tylko dla nowych klientów

W przeszłości podobną współpracę jak teraz BNP Paribas z Shellem, z koncernem Orlen próbował nawiązać PKO BP, ale w jego wypadku nic z tego nie wyszło

Kolejny bank próbuje wykreować nowy kanał dystrybucji usług przy współpracy z partnerem spoza branży finansowej. BNP Paribas poinformował przed chwilą o wprowadzeniu tzw. starterów do rachunków bankowych wraz z kartami debetowymi, któe można kupić na stacjach benzynowych Shell. Starter kosztuje 9 zł. Wartością dodaną dla klientów ma być przy tym moneyback w wysokości 10 proc. (maks. 300 zł rocznie) za zakupy realizowane na stacjach.

Przeczytajcie także: Prezes BNP Paribas na pięciolecie cashless.pl

Jak czytam w informacji prasowej BNP Paribas, na wybranych stacjach Shella można kupić starter, dzięki któremu łatwo uruchomić zdalnie nowy rachunek. W pakiecie znajduje się instrukcja otwarcia konta, np. przez aplikację mobilną. W procesie tym bank wykorzystuje narzędzia do weryfikacji tożsamości online dostarczane przez wrocławski fintech Identt.

Po przejściu tego procesu należy przypisać załączoną, niespersonalizowaną kartę, skanując QR code. Operację uruchomienia i powiązania karty można też przeprowadzić w oddziale BNP Paribas, jeśli ktoś ma takie życzenie. BNP Paribas deklaruje, że zakup startera nie rodzi żadnych dodatkowych zobowiązań – jeśli klient nie założy lub nie będzie korzystał z konta, nie poniesie dodatkowych kosztów z tego tytułu.

Przeczytajcie także: Nowy pakiet w ofercie BNP Paribas

Przypomnę, że swego czasu współpracę w zakresie sprzedaży produktów finansowych z Orlenem próbował nawiązać PKO BP. Ostatecznie nic z tego nie wyszło. Nieszczęśliwie zakończyła się także współpraca mBanku z Orange, przy projekcie Orange Finanse, który po kilku latach został zamknięty. Ostatnio taki sam los spotkał także T-Mobile Usługi Bankowe, czyli wspólne przedsięwzięcie Aliora i T-Mobile. Projekt BNP Paribas i Shella ma oczywiście mniejszą skalę i zakres, ale wspólnym elementem wszystkich wymienionych wyżej jest próba budowy nowego kanału sprzedaży usług przy pomocy partnera spoza branży finansowej. Na podobnej zasadzie od pewnego czasu w wybranych sklepach Żabka można kupić karty Up and Go, wydawane przez Dipocket wspólnie z Santanderem.

Fot. Flickr na licencji CC BY 2.0

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies