Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Orange sięga po mSzafir. Pracownicy otrzymają darmowe kody, by załatwiać formalności kadrowe online

Na razie to pilotaż podpisu mSzafir, obejmujący tylko tych pracowników Orange, którzy mają konta w PKO BP

Oferowany przez KIR, chmurowy podpis kwalifikowany mSzafir wypływa na szerokie wody. Z rozwiązania postanowiła skorzystać firma Orange, operator telekomunikacyjny. Jak udało mi się dowiedzieć, mSzafir od początku października 2020 r. jest wykorzystywany przez pracowników firmy do podpisywania dokumentów kadrowych.

– Ruszyliśmy z początkiem tego miesiąca. Kupiliśmy kilka tysięcy kodów uprawniających do bezpłatnego skorzystania przez naszych pracowników z podpisów kwalifikowanych jednorazowych z chmury (mSzafir) – potwierdza Wojciech Jabczyński, rzecznik prasowy Orange. Dodaje, że to na razie pilotaż, a firma chce sprawdzić, jakie będzie zainteresowanie taką formą podpisywania dokumentów kadrowych. – Rozważamy różne opcje odchodzenia od dokumentów papierowych i odręcznego podpisywania się – stwierdza Jabczyński.

Przeczytajcie także: Sprzedaż ubezpieczeń w bankach

Z rozwiązania mogą na razie korzystać wyłącznie pracownicy Orange, którzy posiadają konto w PKO BP lub Inteligo.

Warto dodać, że to prawdopodobnie drugie w Polsce komercyjne zastosowanie mSzafir. Pod koniec września PKO BP poinformował o udostępnieniu użytkownikom internetowego serwisu iPKO funkcji zakładania rachunku inwestycyjnego i uzyskania dostępu do systemu Supermakler. Wykorzystano przy tym właśnie możliwości elektronicznego podpisu kwalifikowanego mSzafir.

Przeczytajcie także: Bankomaty pod presją

Kwalifikowany podpis elektroniczny mSzafir jest równie ważny jak ten składany odręcznie. Pozwala podpisywać dowolne dokumenty w formie pliku PDF. Aby kupić mSzafir, należy wejść na stronę internetową mszafir.pl i wybrać jedną z opcji cenowych. Następnie należy potwierdzić swoją tożsamość.

O weryfikacji tożsamości w sieci, a co za tym idzie także o rozwiązaniu oferowanym przez KIR, redaktor cashless.pl rozmawiał z uczestnikami piątkowego programu Cashless Live. KIR rezeprezentowała dyrektor Elżbieta Włodarczyk. Ponadto gościliśmy: Tomasza Goźlińskiego z PWPW, Krzysztofa Pycię z Blue Media oraz Jana Szajdę z firmy Identt. Jeśli nie oglądaliście i nie słuchaliście na żywo, możecie nadrobić zaległości, klikając w ten link lub odtwarzając zapis transmisji poniżej.


UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies