Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Inpost ma już 8 tys. paczkomatów. Tempo rozwoju sieci przyspieszyło w okresie pandemii

Przyrostowi liczby paczkomatów Inpostu towarzyszy wprowadzanie maszyn nowego typu – w kształcie liter "L" i "U"

Firma Inpost poinformowała, że jej sieć paczkomatów liczy już 8 tys. maszyn. Tymczasem pod koniec listopada 2019 roku mogliście przeczytać w serwisie cashless.pl, że automatów jest 6 tys. Granicę 7 tys. przekroczono w czerwcu. Widać zatem wyraźnie, że paczkomatów przybywa coraz szybciej. Ma to związek z ekspresowym rozwojem rynku e-commerce, na co wpływ miała pandemia.

Przeczytajcie także: W kolejnym mieście pojawią się paczkomaty Urząd24

Zarządzany przez Rafała Brzoskę operator zwrócił w komunikacie uwagę na nowy typ urządzeń – ustawienie w kształcie liter U i L ma sprawić, że lepiej dostosują się one do otoczenia. Wynika to nie tylko z wygody, ale też coraz mniejszej dostępności terenów w większych miastach. Aby temu zaradzić, firma zamierza też rozwijać projekt indoor, który zakłada stawianie paczkomatów wewnątrz budynków – w biurowcach, galeriach handlowych czy obiektach usługowych.

Na wzrost zainteresowania usługą Inpostu wpływ z pewnością ma program Allegro Smart, przewidujący dostawę przesyłek m.in. do paczkomatów w korzystnej cenie (to rozwiązanie można teraz testować za darmo). Kolejnym impulsem do rozwoju byłoby wejście do Polski Amazona, co może nastąpić jeszcze w tym roku. Amerykańska korporacja zamierza ponoć współpracować z Pocztą Polską, ale to nie wyklucza partnerstwa z Inpostem.

Przeczytajcie także: Inpost chwali się 4 mln użytkowników swojej aplikacji mobilnej

Na razie na rynku brakuje alternatywy dla biznesu Brzoski. Jakiś czas temu mogliście przeczytać w serwisie cashless.pl, że swoje automaty testuje Żabka, ale do zauważalnych efektów tych prac droga jest daleka. Z kolei w połowie lipca ubiegłego roku pojawiła się informacja o automatach Poczty Polskiej. Zapowiadano wówczas wprowadzenie 200 urządzeń w ramach pilotażu. Od tego czasu projekt nie doczekał się zauważalnej rozbudowy.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies