Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
AKTUALIZACJA (OST. AKAPIT)
Paczkomaty InPostu mają konkurencję. Poczta Polska uruchomiła pierwsze urządzenia tego typu

Do końca października spółka chce mieć 200 własnych paczkomatów

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej władze Poczty Polskiej ogłosiły uruchomienie pierwszych paczkomatów. Urządzenia działają w strefach całodobowych w placówkach pocztowych oraz w sklepach sieci Biedronka. W ramach pilotażu wdrożonych ma zostać 200 takich urządzeń. Wszystkie mają zacząć działać przed końcem października bieżącego roku.

Przeczytajcie także: Bankopaczkomaty oficjalnie dostępne

Poczta Polska przy paczkomatowym projekcie współpracuje z firmą Swipbox Polska. Jej prezes Michał Czechowski zadeklarował, że po uruchomionej właśnie fazie testowej paczkomatów kierowana przez niego spółka jest w stanie rozszerzyć współpracę z Pocztą i dostarczyć tyle urządzeń, ile rynek będzie potrzebował. Wszystkie paczkomaty Poczty Polskiej mają działać 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

Przeczytajcie także: Blik w paczkomatach InPostu

Pierwsze paczkomaty, a więc urządzenia umożliwiające klientom samodzielne odbieranie przesyłek, zainstalowała na polskim rynku firma InPost. W marcu spółka chwaliła się, że ma już 4,8 tys. paczkomatów, co oznacza, że było ich więcej niż placówek własnych Poczty Polskiej. Niestety, obsługa paczkomatów niekiedy szwankuje. Zdarza się, że urządzenia są zapchane i operator musi przekierowywać przesyłki do innych maszyn niż ta wskazana przez odbiorcę. Niekiedy zdarza się, że takie przekierowanie odbywa się bez jego zgody.

AKTUALIZACJA

19 sierpnia 2019 r. redakcja Cashless otrzymała od spółki InPost następujące sprostowanie:

SPROSTOWANIE

Zarząd Inpost wyjaśnia, że wyraz "Paczkomat" stanowi znak towarowy, na który Urząd Patentowy udzielił prawa ochronnego nr R.225679. Prawo do oznaczenia urządzeń do automatycznego odbioru przesyłek nazwą "Paczkomat" przysługuje wyłącznie spółce Inpost oraz podmiotom przez nią upoważnionym. Dlatego też nie jest prawdą, że Poczta Polska uruchamia paczkomaty.

W imieniu spółki InPost podpisali się pod pismem prezes Rafał Brzoska i wiceprezes Adam Aleksandrowicz.

KATEGORIA
E-COMMERCE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies