Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
InPost ma już 6 tysięcy paczkomatów. I plany dalszej rozbudowy sieci

Impulsem do zwiększenia liczby paczkomatów zarządzanych przez InPost będzie m.in. współpraca nawiązana przez firmę z platformą AliExpress

W małopolskiej Suchej Beskidzkiej InPost zainstalował właśnie paczkomat nr 6000. W tym samym okresie roku ubiegłego firma posiadała 4300 maszyn, można więc mówić o dynamicznym rozwoju jej infrastruktury. Prezes spółki, Rafał Brzoska, deklaruje, że strategia rozwoju sieci paczkomatów będzie kontynuowana w przyszłym roku. Operator rozwija także aplikację mobilną, dzięki której przesyłki z tego samego urządzenia może odbierać kilka osób jednocześnie.

Przeczytajcie także: Przesyłki internetowe będzie można zamawiać do sklepów abc

Warto wspomnieć, że niedawno InPost informował o zawarciu umowy z AliExpress, platformą e-commerce z grupy Alibaba. Klienci mogą już zamawiać paczki z Chin bezpośrednio do paczkomatów w całym kraju. Z opcji paczkomaty InPost można korzystać przy zakupach o wartości powyżej 5 dolarów. Współpraca ta może być impulsem do dalszego rozwoju sieci paczkomatów, w których już dziś często brakuje miejsca, a paczki muszą być przekierowywane do innych urządzeń.

Przeczytajcie także: Inpost wprowadza usługę szybkie nadania

Tymczasem w Polsce przybywa miejsc, w których można odbierać kupione w internecie produkty. Chodzi nie tylko o urządzenia automatyczne jak paczkomaty czy automaty paczkowe oferowane np. przez Pocztę Polską. Zakupy można przekierowywać także do sklepów czy punktów usługowych. Wczoraj o udostępnieniu ponad 8 tys. sklepów dla branży e-commerce poinformował właściciel sieci abc. Więcej na ten temat w tekście Przesyłki odbierzecie ze sklepów największej sieci w Polsce. Na e-commerce może się otworzyć nawet 8,6 tys. placówek.

Fot. Wikipedia/Artur Andrzej CC BY-SA 4.0

KATEGORIA
E-COMMERCE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies