Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Przesyłki odbierzecie ze sklepów największej sieci w Polsce. Na e-commerce może się otworzyć nawet 8,6 tys. placówek

Pierwsze sklepy sieci abc mogą wprowadzić nowe usługi jeszcze w listopadzie

Największa w Polsce sieć sklepów spożywczych (8600 placówek) umożliwi nadawanie i odbieranie przesyłek kurierskich. Projekt to efekt współpracy sieci sklepów działających pod należącą do firmy Eurocash marką abc, ale też Polskich ePłatności, które zajmą się obsługą formalności związanych z wydawaniem i przyjmowaniem przesyłek.

Przeczytajcie także: Ponad 4 mln aktywnych użytkowników Blika

Właściciel sklepu zainteresowany wdrożeniem usługi "Moja Paczka" powinien wypełnić odpowiedni formularz. Następnie będzie mógł obsługiwać nadania i odbiory przesyłek za pomocą terminala płatniczego. Natomiast paczki rozwiezie operator DHL Parcel.

Istotne jest to, że z usługi będzie można skorzystać także w niedzielę. Rzecznik prasowy Eurocash, Jan Domański, przekonuje, że sklepy abc są prowadzone przez niezależnych przedsiębiorców, którzy już wcześniej decydowali się na otwieranie sklepów w dzień wolny od pracy. Nowe rozwiązanie wpisuje się zatem w rozwój e-commerce, a nie w walkę z innymi tego typu placówkami czynnymi także w niedzielę.

Przeczytajcie także: Rekordowa liczba i wartość fraudów kartowych

Rzecznik dodał, że rozszerzenie oferty to szansa na uzyskanie większej sprzedaży. Wyniki badań pokazują bowiem, że trzech spośród dziesięciu odbierających lub nadających paczkę, przy okazji robi zakupy. Sklepy abc działają głównie w mniejszych miejscowościach, a spora ich część jest czynna do późnych godzin wieczornych. Może to mieć znaczenie zwłaszcza w okresie przedświątecznym, gdy sprzedaż online jest najwyższa w roku.

Fot. Krystian Kuchta CC

KATEGORIA
E-COMMERCE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies