Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
mBank udostępnił nową wersję aplikacji mobilnej. A w niej możliwość zarządzania portfelem funduszy inwestycyjnych

Dotychczas w aplikacji mBanku dostępna była jedynie aktualna wartość portfela inwestycyjnego

mBank chwali się udostępnieniem nowej wersji swojej aplikacji mobilnej. Odpowiednią aktualizację (3.39) odnalazłem w App Store, ale na razie nie widzę jej w Google Play. Najważniejszą nowością, która przy okazji została wprowadzona, to możliwość zarządzania portfelem funduszy inwestycyjnych. Były już obecne w aplikacji mBanku, ale w bardzo ograniczonym zakresie – można było jedynie podejrzeć aktualną ich wartość.

Przeczytajcie także: mBank rezygnuje z przelewów ekspresowych w placówkach

Natomiast po zaktualizowaniu aplikacji do wersji 3.39 klienci mBanku będą mogli m.in. złożyć pierwsze zlecenie nabycia jednostek uczestnictwa, czyli otworzyć rejestr oraz dokupić jednostki, jeśli rejestr jest już otwarty. W aplikacji mBanku będzie też można sprzedać i zamienić jednostki uczestnictwa na inny fundusz (tzw. konwersja). Apka będzie również umożliwiać sprawdzenie aktualnej wartości portfela, osiągniętego zysku oraz listy funduszy.

Przeczytajcie także: mBank wprowadził usługę z zakresu open bankingu

Ze względu na niskie stopy procentowe wielu klientów szuka alternatywnych do lokat bankowych sposobów inwestowania i oszczędzania. Jednym z pomysłów mogą być fundusze, więc wdrożenie mBanku jest wyjściem naprzeciw oczekiwaniom klientów. Trzeba jednak pamiętać, że inwestycja w fundusz wiąże się także z ryzykiem. Ponadto nie jest bezpłatna, tzn. za przyjemność lokowania w ten sposób pieniędzy towarzystwa funduszy inwestycyjnych pobierają prowizje, i to niezależnie od osiągniętych wyników. Może się więc zdarzyć, że opłaty na rzecz TFI pochłoną dużą część lub nawet całość zysku.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies