Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
mBank rezygnuje z przelewów ekspresowych w placówkach i na mLinii. W zamian zwiększa maksymalną kwotę transakcji

Nowe zasady zlecania przelewów ekspresowych w mBanku zaczną obowiązywać od 14 września

Dobra i zła jednocześnie wiadomość dla klientów mBanku. Od 14 września jego klienci muszą pogodzić się z nowymi zasadami zlecania przelewów ekspresowych. mBank zmienia ostatecznie system, za pomocą którego będzie realizować takie transakcje, z Blue Cash na Express Elixir (wcześniej instytucja część transakcji realizowała za pomocą Express Elixira a część za pomocą systemu Blue Cash). To jednak z punktu widzenia klientów tylko zmiana techniczna i nie niesie dla nich większych konsekwencji.

Przeczytajcie także: mBank wprowadził otwartą bankowość

Inaczej jest jednak z drugą nowością. mBank ogłosił, że od połowy września nie pozwoli już klientom zlecać przelewów ekspresowych za pomocą mLinii oraz w placówkach stacjonarnych. Tego rodzaju transakcje będzie więc można realizować wyłącznie przez internetowy serwis transakcyjny mBanku oraz przez aplikację mobilną (np. na numer telefonu odbiorcy za pośrednictwem Blika).

W zamian mBank podnosi maksymalną kwotę pojedynczego przelewu ekspresowego z 5 tys. zł do 10 tys. zł. Dodatkowo każdego dnia klienci mBanku będą mogli wykonać maksymalnie trzy przelewy ekspresowe (aktualnie mogą zlecić tylko dwie takie transakcje).

Przeczytajcie także: mBank ma pomysł na zarządzanie subskrypcjami

Express Elixir to system zarządzany przez KIR. Umożliwia realizację przelewów praktycznie w czasie rzeczywistym, w trybie 24/7. Choć ta ostatnia cecha zależna jest od banku. Niektóre instytucje ograniczają możliwość realizacji przelewów ekspresowych do dni pracujących (tak jest np. w BNP Paribas czy w Citi Handlowym). Obecnie z Express Elixir korzysta ponad 20 instytucji w tym Narodowy Bank Polski. Popularność systemu z miesiąca na miesiąc rośnie. Więcej na ten temat w tekście Express Elixir ponownie notuje duże wzrosty. KIR prezentuje nowe dane.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies