Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Polski fintech Swap.ly dostał licencję w Estonii. Będzie mógł oferować wirtualne portfele cyfrowych walut

Swap.ly to internetowy kantor oferujący możliwość zakupu i sprzedaży kryptowalut, za którym stoi znany w branży kryptowalut Lech Wilczyński

Polski fintech Swap.ly poinformował o otrzymaniu nowego zezwolenia wydanego przez nadzór finansowy z Estonii. Licencja pozwala na oferowanie usług wymiany tradycyjnych pieniędzy na kryptowaluty i odwrotnie a także cyfrowych walut między sobą. Na mocy nowego zezwolenia Swap.ly może także oferować klientom tzw. wirtualne portfele w celu przechowywania oraz przesyłania kryptowalut.

Przeczytajcie także: Bank Anglii rozpatruje stworzenie cyfrowej waluty

Jak wspomniałem, Swap.ly to wywodzący się z Polski fintech, którego siedziba mieści się w stolicy Estonii Tallinie. Jednym z twórców spółki jest dobrze znany w polskiej branży kryptowalut Lech Wilczyński. Jest m.in. współwłaścicielem spółki InPay, która swego czasu oferowała narzędzia do akceptacji płatności kryptowalutami, a obecnie specjalizuje się w dostarczaniu oprogramowania dla branży krypto.

Przeczytajcie także: Fold proponuje kartę w kryptowalutach

Co ciekawe niedawno Swap.ly wdrożył nowy sposób weryfikacji tożsamości klientów. Proces ten musi przejść każdy, kto przekroczy na swoim koncie obrót w wysokości 15 tys. euro. Spółka udostępniła usługę FiberID oferowaną przez firmę FiberPay. Umożliwia ona potwierdzenie tożsamości bez konieczności przesyłania skanów dokumentów np. dowodu osobistego a przy użyciu Profilu Zaufanego. – W przyszłości chcemy wykorzystywać rozwiązania eID z innych krajów Europy – powiedział serwisowi cashless.pl Lech Wilczyński.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies