Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Visa Checkout zastąpi V.me. To już pewne

Klienci banków działających w Polsce mogą uzyskać dostęp do Visa Checkout już w przyszłym roku

Rynek spodziewał się takiego posunięcia, bo już kilka miesięcy temu Visa Europe poinformowała o tymczasowym zawieszeniu prac rozwojowych nad cyfrowym portfelem V.me na całym kontynencie. Plotkowano, że było to podyktowane planami połączenia z amerykańską Visa Inc., która ma inne, globalne rozwiązanie cyfrowe w tym zakresie o nazwie Checkout. Teraz mamy oficjalne potwierdzenie tego ze strony kierownictwa Visa Europe w Polsce.

Przeczytajcie także: W Rosji wystartował system kartowy Mir

Z przekazanych mi informacji wynika, że organizacja podjęła strategiczną decyzję o docelowym wycofaniu się z oferowania usługi V.me by Visa. Zostanie ona zastąpiona rozwiązaniem Visa Checkout. - Na rynkach, na których wdrożona już została usługa V.me by Visa, w tym w Polsce, wdrożenie Visa Checkout może nastąpić już w 2016 r. - powiedział Jakub Kiwior, dyrektor ds. rozwoju biznesu i marketingu w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, Visa Europe.

Przedstawiciel Visy podkreślił, że otwarte przez konsumentów portfele V.me działają i można z nich korzystać u wszystkich detalistów, którzy akceptowali ten sposób płatności do tej pory. Obecnie portfelem V.me mogą płacić klienci wszystkich banków w Polsce, za pośrednictwem usług oferowanych przez ING Bank Śląski, Raiffeisen Polbank i Getin Noble Bank a także klienci Santander Consumer Banku.

Przeczytajcie także: 7 najciekawszych kart na polskim rynku

Cyfrowy portfel to rozwiązanie umożliwiające szybkie płatności kartami w internecie. Wystarczy jednorazowo zarejestrować się w portfelu i podpiąć do niego swoje karty. Następnie można nimi płacić za zakupy w sieci bez podawania numeru karty czy kodu zabezpieczającego z rewersu plastiku. Rozwiązaniem konkurencyjnym dla portfeli Visy jest MasterPass od MasterCarda.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies