Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Korzystacie z rachunku firmowego w mBanku? Sprawdźcie wpisy w CEIDG lub KRS, bo bank może zamknąć konto

mBank zmienia regulamin rachunków firmowych, by móc wypowiedzieć umowę, gdy rodzaj działalności gospodarczej będzie niezgodny z wpisem

mBank poinformował o zmianie w regulaminie prowadzonych przez niego rachunków firmowych, która ma wejść w życie już 20 sierpnia bieżącego roku. Nowy kształt dokumentu daje mBankowi możliwość wypowiedzenia umowy rachunku, jeżeli faktycznie wykonywana przez firmę działalność gospodarcza jest inna niż ta zawarta we wpisie w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej lub w Krajowym Rejestrze Sądowym. Jeżeli więc w przeszłości zmieniliście profil firmy, sprawdźcie, czy jest to odzwierciedlone w państwowych bazach.

Przeczytajcie także: mBank wysłał do klientów testowe komunikaty push

mBank w nowym regulaminie zastrzega także, że może wypowiedzieć umowę rachunku, gdy instytucja nie będzie w stanie określić charakteru i celu przelewów oraz w sytuacji, gdy nie dostarczycie wymaganych dokumentów potrzebnych do weryfikacji tożsamości.

Zapowiedziane przez mBank zmiany w regulaminie to efekt dostosowania jego kształtu do przepisów o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu. W ubiegłym roku głośno było o klientach biznesowych, którym mBank pozamykał rachunki właśnie ze względu na te przepisy. Wówczas dotyczyło to m.in. tych firm, których struktura właścicielska była niejasna. Wprowadzane obecnie zmiany do regulacji wewnętrznych sugerować mogą, że mBank może kontynuować weryfikację zgodności umów z przepisami.

Przeczytajcie także: mBank rozszerzył funkcjonalność mobilnej autoryzacji

Jednocześnie do regulaminu rachunków firmowych mBank wprowadził zmiany dotyczące kolejnych nowości, jakie mają wejść do oferty instytucji. Tym razem chodzi o zwiększenie funkcjonalności aplikacji mobilnej, w której klienci biznesowi będą mogli zmieniać typ rachunku oraz ustanawiać lub odwoływać pełnomocnika. O dokładnej dacie udostępnienia tych funkcji instytucja ma poinformować na swojej stronie internetowej.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies