Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Na polskim rynku zadebiutowała nowa aplikacja bankowa. SGB Mobile już do pobrania z App Store i Google Play

SGB Mobile wkrótce umożliwiać będzie zdalne zakładanie rachunków w dowolnym banku z grupy SGB

Wczoraj po południu w marketach App Store i Google Play pojawiła nowa aplikacja spółdzielczej grupy SGB. Docelowo apka SGB Mobile ma zastąpić oferowany od dawna przez tę instytucję Portfel SGB. Ten ma być dostępny jeszcze tylko do końca marca przyszłego roku. Przez najbliższe miesiące klienci SGB będą mogli więc korzystać z obu rozwiązań, ale przedstawiciele banku deklarują, że będą aktywnie zachęcać użytkowników Portfela SGB do instalacji i aktywacji nowej aplikacji.

Przeczytajcie także: W apce SGB Mobile pojawi się ciekawa funkcja

A SGB Mobile pod wieloma względami jest innowacyjna. Przede wszystkim pozwala na pełne zarządzanie rachunkami osobistymi prowadzonymi przez dowolny bank z grupy SGB. Wbrew pozorom to nie jest oczywiste, bo spółdzielcza grupa liczy kilkaset mniejszych banków działających w oparciu o różne systemy informatyczne. Stąd Portfel SGB nie pozwala na przykład na wykonywanie zwykłych przelewów. Natomiast wdrożenie SGB Mobile było możliwe dzięki dyrektywie PSD II i wprowadzeniu BS API, czyli interfejsu, za pomocą którego możliwa jest wymiana informacji pomiędzy instytucjami.

Ponadto charakterystycznym elementem SGB Mobile jest moduł umożliwiający zarządzanie subskrypcjami. Dzięki niemu w każdej chwili można włączać i wyłączać usługi abonamentowe opłacane za pomocą jednej z kart wydanych przez SGB. Aplikacja spółdzielczej grupy rozwiązanie to ma jako pierwsza w Polsce, choć z najnowszych informacji wynika, że wkrótce znajdzie się ono w apce kolejnych instytucji. Więcej na ten temat już niebawem w serwisie cashless.pl.

Przeczytajcie także: W SGB Mobile będzie funkcja zakładania konta przez selfie

Natomiast SGB Mobile ma być szybko rozwijana. Przedstawiciele spółdzielczej grupy niedawno zdradzili w rozmowie z serwisem cashless.pl plany z nią związane. Jeszcze w tym roku apka ma zostać zintegrowana z usługą Autopay (płatności za przejazdy autostradami w Polsce), pozwalać na transakcje P2P Blikiem (przelewy na numer telefonu odbiorcy), w tym także wysyłać prośbę o przelew, otwierać i aktywować nowe rachunki przez selfie i zaciągać kredyty gotówkowe.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies