Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Moduł do zarządzania abonamentami w aplikacji. Tego jeszcze nie było, a zaskakujące jest też to, że wprowadzi go bank spółdzielczy

Funkcja pozwalająca w każdej chwili włączać i wyłączać płatności za takie usługi jak Netflix czy Spotify już wkrótce pojawi się w nowej aplikacji banku SGB

Jeżeli ta funkcja w rzeczywistości będzie działać tak, jak w demonstracyjnej wersji aplikacji, którą miałem okazję testować, to stanie się hitem i szybko pojawi się w większości aplikacji bankowych na rynku. Spółdzielcza grupa SGB, która kończy prace nad zupełnie nową aplikacją SGB Mobile, zapowiada, że w apce znajdzie się moduł umożliwiający zarządzanie subskrypcjami. Ma wyglądać mniej więcej tak:

Jak widzicie, jest to lista różnych usług, do których użytkownik dodał swoją kartę płatniczą. Są tu więc na przykład abonamenty za Netfliksa czy Spotify'a, ale także cyfrowe portfele, np. Apple Pay czy aplikacje zewnętrznych dostawców, jak Allegro. Nowy moduł pozwala jednym kliknięciem i w dowolnej chwili wyłączyć lub włączyć uprzednio wyłączoną subskrypcję. Dzięki temu jeśli np. dojdziecie do wniosku, że obejrzeliście już wszystkie firmy w swoim ulubionym serwisie streamingowym, będziecie mogli anulować subskrypcję we własnej bankowości mobilnej, a później przywrócić ją np. po dwóch miesiącach.

Przeczytajcie także: Garmin Pay już dostępne w SGB

Rozwiązanie jest moim skromnym zdaniem genialne w swojej prostocie i aż dziwne, że nikt wcześniej tego nie zrobił. Tym bardziej wydawać się może zaskakujące, że jako pierwszy na polskim rynku ma szansę wprowadzić je bank SGB, który dotąd w rozwoju bankowości mobilnej trendów raczej nie wyznaczał. Gdybym był klientem SGB, na pewno z tej usługi bym korzystał, bo dziś mam problem z kontrolowaniem płatności za różne usługi coraz częściej sprzedawane właśnie w modelu subskrypcyjnym. Mam nadzieję, że inne banki szybko rozwiązanie SGB skopiują.

Przeczytajcie także: SGB zapowiada mobilne przyspieszenie

Nowa aplikacja SGB Mobile ma znaleźć się na rynku na przełomie I i II kwartału przyszłego roku i ma zastąpić oferowaną obecnie aplikację płatniczą Portfel SGB. SGB Mobile, w odróżnieniu od niego, ma oferować nie tylko funkcje płatnicze, ale być pełnoprawną bankowością mobilną umożliwiającą wygodne zarządzanie rachunkiem, kartami debetowymi, kredytowymi, itd. Z bardziej charakterystycznych rzeczy, oprócz modułu subskrypcyjnego będzie też mieć element ułatwiający kontrolę budżetu. To umieszczony na pulpicie wykres pokazujący wartość codziennych wydatków. Wygląda tak:

Nowa aplikacja SGB będzie zawierać pełne wdrożenie Blika, a więc także przelewy P2P, zablokujecie w niej czasowo i na stałe karty oraz zmienicie limity transakcyjne i zlecicie przelewy także ekspresowe w systemie Express Elixir itd. Aplikacja jest elementem strategii nazwanej przez SGB mobilnym przyspieszeniem. Za jej realizację odpowiedzialny jest nowy wiceprezes Błażej Mika, który wcześniej pracował w Santanderze. W ramach strategii bank wprowadził już w ostatnim czasie m.in. płatności Blik, Google Pay, Apple Pay i Garmin Pay a wkrótce wdroży też Fitbit Pay. W listopadzie wprowadzi nowy rachunek (wkrótce w serwisie cashless.pl napiszę o nim nieco więcej). W kolejnym etapie SGB chce umożliwić m.in. zdalne zakładanie rachunków.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies