Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Nowa aplikacja SGB Mobile zadebiutuje 24 lipca. Oto jakie funkcje znajdą się w niej od razu, a na które trzeba będzie poczekać

Bank w SGB Mobile zaoferuje kilka usług unikatowych na polskim rynku

Datę udostępnienia aplikacji SGB Mobile w marketach App Store oraz Google Play zdradził w rozmowie z cashless.pl wiceprezes SGB Błażej Mika. Powiedział, że apkę, która aktualnie przechodzi ostatnie testy typu family and friends, będzie można instalować zarówno na urządzeniach z systemem Android jak i iOS od 24 lipca. SGB Mobile docelowo zastąpi obecnie oferowaną aplikację Portfel SGB, która nie będzie już rozwijana i zostanie wycofana 31 marca przyszłego roku.

Przeczytajcie także: Oto ciekawostka, jaka znajdzie się w aplikacji SGB Mobile

SGB Mobile to zupełnie nowa aplikacja bankowości mobilnej, pozwalająca na pełne zarządzanie rachunkiem prowadzonym w bankach z grupy SGB. SGB Mobile będzie zawierać dodatkowo kilka unikatowych funkcji, jak np. moduł do zarządzania subskrypcjami. Więcej na ten temat w tekście Moduł do zarządzania abonamentami w aplikacji. Tego jeszcze nie było, a zaskakujące jest też to, że wprowadzi go bank spółdzielczy.

SGB Mobile umożliwiać też będzie dodawanie kart do takich portfeli jak Apple Pay czy Google Pay. Nie będzie natomiast pozwalać na płatności HCE (zbliżeniowe transakcje kartami mobilnymi bezpośrednio z aplikacji bankowej). Oznacza to, że po wycofaniu Portfela SGB bank zrezygnuje z oferowania płatności HCE.

Przeczytajcie także: Jeszcze jeden bank z Polski udostępni Apple Pay

Jak tłumaczy Artur Józefowski, odpowiedzialny za rozwój bankowości mobilnej i internetowej w SGB, nową aplikację będzie można aktywować zdalnie, za pośrednictwem serwisu www. Przygotowano również proces umożliwiający rozpoczęcie używania SGB Mobile przez klientów, którzy do tej pory nie korzystali z bankowości elektronicznej – będą mogli aktywować aplikację przez call center, działające w trybie 24/7.

Przedstawiciele SGB zdradzili też serwisowi cashless.pl nieco planów dotyczących rozwoju nowej aplikacji. Jeszcze w tym roku apka SGB Mobile ma zostać zintegrowana z usługą Autopay (płatności za przejazdy autostradami w Polsce), pozwalać na transakcje P2P Blikiem (przelewy na numer telefonu odbiorcy), w tym także wysyłać prośbę o przelew, otwierać i aktywować nowe rachunki przez selfie i zaciągać kredyty gotówkowe.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies