Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Revolut rozszerza otwartą bankowość. Z nowych usług brytyjskiego fintechu skorzysta milion klientów w kolejnym kraju

Po Wielkiej Brytanii oraz Irlandii Revolut udostępnił usługi wykorzystujące open banking we Francji

Revolut poinformował w komunikacie prasowym, że ponad milion jego klientów we Francji będzie mogło korzystać z ułatwień, jakie niesie otwarta bankowość. Użytkownicy aplikacji fintechu mogą już z jej pomocą uzyskać dostęp do swoich rachunków prowadzonych w bankach. Dotyczy to instytucji Crédit Mutuel, Caisse d'Epargne, Banque Populaire, Crédit Agricole, Société Générale, Hello Bank! oraz BNP Paribas.

Przeczytajcie także: Najbogatsi ludzie świata zhakowani na Twitterze

Za sprawą nowego rozwiązania klienci mogą zsynchronizować z aplikacją Revolut konta prowadzone we wspomnianych bankach i w jednym miejscu sprawdzać salda rachunków oraz szczegóły przeprowadzonych transakcji. Mogą przy okazji liczyć na narzędzia pomagające w analizowaniu i kontrolowaniu wydatków z kont i kart kredytowych. Podobnie jak w przypadku Irlandii, brytyjski fintech współpracuje przy tej ekspansji z firmą TrueLayer, która ma gwarantować szybką i bezpieczną integrację.

Przeczytajcie także: Pekao przygotował aplikację na chińską platformę AppGallery

Fintech testował rozwiązania wynikające z open bankingu w Wielkiej Brytanii już pod koniec ubiegłego roku. W lutym dostęp do tych usług otrzymali wszyscy użytkownicy w tym kraju. Z kolei od czerwca mogą się tą nowością cieszyć Irlandczycy. Firma nie sprecyzowała, który rynek doczeka się usługi w następnej kolejności. Polskich klientów może natomiast zainteresować to, że można już u nas korzystać z rabatów i zwrotu gotówki. Funkcja Rewards jest jednak dostępna wyłącznie dla klientów posiadających konta Premium i Metal.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies