Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Nowa aplikacja do płatności za bilety komunikacji miejskiej w Warszawie

Od kilku dni mieszańcy stolicy i odwiedzający to miasto mogą opłacać przejazd metrem czy autobusem przy pomocy aplikacji GoPay

W markecie Google Play możecie już znaleźć aktualizację aplikacji GoPay, która zawiera dwie nowości. Pierwsza z nich to możliwość wyboru angielskiej wersji językowej. Natomiast druga powinna zainteresować osoby korzystające z warszawskiej komunikacji miejskiej. Od teraz bowiem GoPay umożliwia płatności za przejazdy tutejszym metrem, autobusem czy tramwajem. Na razie nie widzę jeszcze podobnej aktualizacji GoPay na urządzenia z systemem iOS.

Przeczytajcie także: Zobaczcie jak wygląda Mapa Polskiego Fintechu 2020

GoPay to już siódma aplikacja mobilna, za pomocą której można płacić za korzystanie z komunikacji publicznej w Warszawie. Wcześniej usługę taką udostępnili operatorzy takich apek, jak: moBiLET, mPay, SkyCash, Jakdojade, mint mobile i zbiletem. Niestety, wszystkie te apki, podobnie jak GoPay, pozwalają na zakupy jedynie biletów jednorazowych, czasowych czy krótkookresowych. Posiadacze biletów miesięcznych wciąż muszą korzystać z plastikowych kart.

Przeczytajcie także: W Lublinie można już kupować bilety przez GoPay

Co ciekawe na rynku płatniczym funkcjonuje jeszcze jedna firma o nazwie GoPay. To czeska spółka, która zajmuje się obsługą płatności internetowych, w którą kilka miesięcy temu zainwestował międzynarodowy gigant płatniczy Worldline. Ten z kolei w Polsce działa m.in. pod marką SIX Payment Services. Natomiast polskie GoPay jest spółką z grupy uPaid i znajduje się na tegorocznej Mapie Polskiego Fintechu.

Fot. Flickr/Janusz Jakubowski CC BY 2.0

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies