Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Tęczowa karta od Revoluta z okazji światowego miesiąca Pride. Fintech wspiera społeczność LGBT+

Karty z limitowanej serii w kolorach tęczy można zdobyć wpłacając datek dla ILGA-Europe

To nie lada gratka dla kolekcjonerów kart. W ubiegłym roku okolicznościowe, tęczowe plastiki od Revoluta rozeszły się w ciągu 24 godzin. Ale było ich tylko 30 tys. W tym roku Revolut ponownie świętuje ze społecznością LGBT+ światowy miesiąc Pride.

Z tej okazji roześle do użytkowników swojej aplikacji 200 tys. tęczowych kart. Pierwsze 100 tys. sztuk to karty Visa.

Przeczytajcie także: Powstanie europejski system płatniczy

Jednak w tym roku obowiązują inne zasady zamawiania okolicznościowych kart. Aby je otrzymać, trzeba wpłacić w aplikacji datek w wysokości 3 funtów lub ekwiwalent w innej walucie np., 15 zł. na rzecz ILGA-Europe, organizacji walczącej o prawa osób LGBT+ w Europie i Azji. Można to zrobić korzystając z funkcji Donations w aplikacji Revoluta. Tam też zamówicie kartę. Za jej dostarczenie pocztą nie zapłacą właściciele kont Premium i Metal. Pozostali muszą się liczyć z dodatkową opłatą.

Przeczytajcie także: Płatności Google Pay powyżej 100 zł bez PIN-u

Organizatorzy akcji liczą na to, że dzięki tęczowym kartom uda się zebrać 600 tys. funtów czyli około 3 mln zł. Pieniądze są bardzo potrzebne, bo w niektórych krajach znacznie pogorszyła się sytuacja osób nieheteronormatywnych.

Niestety według raportu ILGA ogłoszonego w maju tego roku, najbardziej homofobicznym krajem Europy jest Polska. Zajęliśmy ostatnie miejsce w klasyfikacji, w której oceniano państwa na podstawie prawodawstwa i stosowania prawa w kilku kategoriach: równość i zakaz dyskryminacji, rodzina, wolność zgromadzeń, zrzeszanie się i ekspresja, przestępstwa z nienawiści i mowa nienawiści, uzgadnianie płci i integralność cielesna oraz prawo do azylu. A trzeba podkreślić, że raport powstał zanim pojawiły się homofobiczne hasła w trwającej jeszcze prezydenckiej kampanii wyborczej.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies