Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
mObywatel na urządzenia z iOS wreszcie z logowaniem biometrycznym. Ale PIN wciąż jest potrzebny

Logowanie biometryczne wcześniej było już dostępne w aplikacji mObywatel na urządzenia z systemem Android

Ministerstwo Cyfryzacji udostępniło nową wersję aplikacji mObywatel na urządzenia z systemem operacyjnym iOS. Najważniejszą funkcją, o którą aktualizacja uzupełnia funkcjonalność mObywatela, jest możliwość logowania za pośrednictwem biometrii linii papilarnych oraz twarzy. Co ciekawe biometryczne logowanie do rządowej aplikacji przy pomocy odcisku palca już od dłuższego czasu dostępne jest na urządzenia z systemem Android.

Przeczytajcie także: Prawo Jazdy wkrótce w aplikacji mObywatel

Trzeba przy tym zaznaczyć, że w aplikacji mObywatel zastosowano podwójne zabezpieczenie logowania. To znaczy, że oprócz biometrii odcisku palca lub twarzy potrzebne jest także wprowadzenie za każdym razem kodu PIN. Wydaje mi się, że to nadmierna ostrożność. To jedyna aplikacja jaką znam, w której stosowane jest takie rozwiązanie. Nawet do apek bankowych, umożliwiających dostęp do rachunków, można dostać się za pomocą jednego z tych dwóch zabezpieczeń.

Przeczytajcie także: eRecepty w aplikacji mObywatel

Natomiast wkrótce w aplikacji mObywatel ma pojawić się kolejna nowość, czyli mPrawo Jazdy. Resort cyfryzacji już prowadzi testy tej funkcji. mObywatel umożliwia już korzystanie z takich dokumentów jak dowód osobisty, dowód rejestracyjny samochodu czy potwierdzenie wykupienia obowiązkowego ubezpieczenia komunikacyjnego OC a także legitymacje szkolne i studenckie. Dzięki temu wychodząc z domu nie trzeba mieć tych dokumentów przy sobie. Trzeba jednak dodać, że nie wszystkie urzędy i instytucje respektują elektronicznie dokumenty z aplikacji mObywatel.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies