Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Reklamując konto nie trzeba mówić, że karta jest płatna

To wyrok Sądu Apelacyjnego w sprawie ING Banku Śląskiego

SA rozpatrywał odwołanie Śląskiego od wyroku Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, który podtrzymał decyzję Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydaną w grudniu 2012 roku. UOKiK stwierdził wtedy, że reklamy Konta Direct wprowadzały konsumentów w błąd. Zdaniem urzędu bank w przygotowanej kampanii nie informował o niektórych opłatach.

Przeczytajcie także: Nie ma odwrotu od RWD

Chodziło o to, że bank w reklamach zachęcał do założenia konta mówiąc, że przelewy przez internet i telefon są bezpłatne. Tymczasem w rzeczywistości nie wszystkie takie były, bo za te dokonywane w obcej walucie trzeba było zapłacić. Ponadto bank nie podawał w spotach, że używanie karty debetowej wydawanej do rachunku, jest w określonych sytuacjach obarczone opłatą.

SA zgodził się, że bank zachował się niezgodnie z prawem informując o darmowych przelewach. Zmienił jednak wyrok SOKiK w sprawie kart. W ustnym uzasadnieniu stwierdził, że karty płatnicze są na tyle powszechne i popularne, że przeciętni konsumenci zdają sobie sprawę, że są to produkty odrębne od konta. Zdaniem sądu klienci wiedzą także, że reklama ma skłonić do zapoznania się z ofertą i dlatego też wskazane są w niej tylko korzyści oferowanego produktu. SA obniżył więc karę nałożoną na ING z blisko 1,3 mln zł do niecałych 650 tys. zł.

Przeczytajcie także: Wolą gotówkę więc nie mają konta

Konto z Lwem Direct to najpopularniejszy rachunek dla klientów indywidualnych w ofercie Śląskiego. Jest bezpłatny. Karta kosztuje 7 zł miesięcznie. Opłaty tej można uniknąć wykonując transakcje bezgotówkowe na kwotę min. 300 zł miesięcznie. Przelewy zewnętrzne w złotych są bezpłatne. W walucie obcej kosztują 5 zł.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies