Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Płatności HCE w BZ WBK. Czy to już sukces?

Klientów korzystających ze zbliżeniowych płatności mobilnych nie przybywa już tak szybko jak na początku, ale bank i tak ma się czym chwalić

Z informacji przekazanej dziś przez biuro prasowe BZ WBK wynika, że od początku października już niemal 18 tys. osób pobrało i aktywowało wirtualną kartę do zbliżeniowych płatności mobilnych HCE. Rozwiązanie pozwala na dokonywanie transakcji smartfonem w terminalach POS na podobnej zasadzie jak kartą bezstykową.

Przeczytajcie także: Blik ma jednak problem ze zbliżaniem

Statystyki pokazują, że zainteresowanie klientów nowym rozwiązaniem nieco wyhamowało, bo przez pierwszy tydzień od wdrożenia wirtualną kartę pobrało aż 5 tys. osób. Jednak liczba użytkowników HCE w BZ WBK po dwóch miesiącach od wdrożenia wygląda imponująco w porównaniu z konkurencją. Wystarczy podać przykład Getinu, który płatności w tej technologii wdrożył we wrześniu. Z informacji zawartej w markecie Google Play wynika, że dziś korzysta z nich między 500 a 1000 osób.

Trzecim bankiem, posiadającym w ofercie płatności HCE, jest Pekao. Ten jednak nie chwali się oficjalnie statystykami na temat liczby użytkowników. Nieoficjalne szacunki mówią o ponad 20 tys. klientów Pekao, którzy korzystają z tego rozwiązania. A jest ono na rynku już rok.

Przeczytajcie także: LG rozpoczął prace nad LG Pay

Na tle konkurencji można więc stwierdzić, że HCE w BZ WBK to niemały sukces. Na pewno wpływ na to miał wdrożony przez bank prosty sposób aktywacji karty wirtualnej, którą po prostu ściąga się do aplikacji bankowości mobilnej, a wszystko zabiera kilka – kilkanaście minut, po czym można udać się do sklepu i płacić. Przykład tego wdrożenia pokazuje, że zbliżeniowe płatności mobilne mają na naszym rynku spory potencjał. Choć oczywiście do popularności kart bezstykowych jeszcze im daleko. Decyduje o tym przede wszystkim wysoka cena smartfonów, na których HCE działa.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies