Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Karta z dynamicznym kodem wkrótce w Getinie

Nowe rozwiązanie zabezpieczy Was przed oszustwami w internecie

W ciągu kilku najbliższych tygodni Getin Bank we współpracy z MasterCardem wprowadzi do oferty zbliżeniową kartę debetową wyposażoną w wyświetlacz ciekłokrystaliczny. Niewielki ekran, umieszczony na odwrocie karty, zastąpi drukowany trzycyfrowy kod zabezpieczający CVC2 i co godzinę wyświetli nowy zestaw cyfr, co stanowi unikatowe zabezpieczenie karty, zwłaszcza przy płatnościach online. Dlaczego?

Getin dCVC square

Wyobraźcie sobie, że kupujecie coś w sklepie internetowym płacąc za to kartą. Podajecie jej dane, takie jak numer czy data ważności. Transakcję potwierdzacie kodem znajdującym się na rewersie plastiku. Wszystko jest OK do czasu, aż dane Waszej karty nie wyciekną z tego sklepu, jak w przeszłości działo się już kilkukrotnie. Przestępcy posiadając podane przez Was informacje mogą użyć karty ponownie i wyczyścić rachunek ze środków.

Przeczytajcie także: Wypukłości wracają do łask

Karta z dynamicznym kodem zabezpiecza Was przed takim ryzykiem, jeżeli nie w stu to na pewno przynajmniej w 99 proc. Kod zabezpieczający do niczego przestępcom się nie przyda, bo będzie nieaktualny. No chyba, że udałoby się im go ukraść i użyć w godzinę po wykonaniu zakupów przez prawowitego właściciela karty.

– Polacy coraz chętniej korzystają z szerokiej oferty e-commerce. Jednak zdarza się, że barierą w internetowych zakupach jest niepewność związana z bezpieczeństwem transakcji. Karta ze zmiennym kodem CVC2 pozwala płacić online bez obaw – mówi Paweł Wawiernia, dyrektor departamentu kart płatniczych i płatności alternatywnych w Getinie.

Przeczytajcie także: Będą sprzedawać karty kredytowe od ręki

Poza sposobem zabezpieczenia płatności w internecie, najnowsza karta MasterCard od Getinu zachowa wszelkie dotychczasowe funkcje tradycyjnych kart debetowych. Może być używana zarówno do transakcji online, jak i w tradycyjnych sklepach również zbliżeniowo. – Myślę, że tego typu projekty wpłyną na dalszy rozwój płatności bezgotówkowych w polskim e-commerce, uwalniając klientów od ewentualnych obaw o kwestie bezpieczeństwa – powiedział Bartosz Ciołkowski, dyrektor polskiego oddziału MasterCard Europe.

MasterCard Debit to kolejna innowacyjna karta z wyświetlaczem ciekłokrystalicznym w ofercie Getin Banku, opracowana przy współpracy z MasterCard Payment Transaction Services (dawna Trevica). Trzy lata temu bank zaoferował swoim klientom kartę MasterCard Display, umożliwiającą m.in. sprawdzenie aktualnego salda rachunku czy generowanie kodów PIN. Była to pierwsza interaktywna karta płatnicza na polskim rynku.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies