Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Banki mają prawie 14,5 mln klientów mobilnych i 6,5 mln klientów mobile only. Nowe dane za I kw. 2020 r.

Tradycyjnie najwięcej klientów mobilnych ma największy detalista – PKO BP

Z danych zebranych przez serwis cashless.pl wynika, że największe banki działające na polskim rynku miały na koniec marca bez mała 14,5 mln aktywnych klientów mobilnych. Aktywnych, czyli takich, którzy przynajmniej raz miesięcznie logowali się w ub. kwartale na rachunek za pomocą urządzenia mobilnego przez aplikację albo przeglądarkę. To o ponad 600 tys. więcej niż w grudniu 2019 r. i o ok. 3 mln więcej niż w marcu ubiegłego roku.

Przeczytajcie także: Revolut zwolnia pracowników

Pierwsze miejsce w statystyce, podobnie jak w poprzednich kwartałach, zajmuje PKO BP. Na koniec marca bank ten miał ok. 3,6 mln klientów mobilnych, ponad 100 tys. więcej niż kwartał wcześniej. Drugi w zestawieniu jest mBank, który mógł się pochwalić posiadaniem 2,3 mln klientów mobilnych (ok. 50 tys. więcej w porównaniu z grudniem 2019 r.). Na kolejnych pozycjach uplasowały się ING, Pekao, Santander i Millennium.

Cashless.pl zbiera też dane dotyczące klientów określanych mianem mobile only. To osoby, które na swoje konta logują się wyłącznie za pośrednictwem urządzeń mobilnych. W ubiegłym kwartale klientów korzystających w ten sposób z usług bankowych było 6,5 mln – niewiele więcej niż kwartał wcześniej. Brak znaczącego wzrostu to efekt przede wszystkim danych z mBanku, który zaraportował zmniejszenie liczby klientów mobile only. W marcu miał ich ok. 970 tys., podczas gdy w grudniu 2019 r. – ponad 1,2 mln.

Przeczytajcie także: Wpłatomaty w Polsce: rosną głównie sieci niezależne od banków

Podobnie jak w przypadku klientów mobilnych również w statystyce mobile only przoduje PKO BP. W I kw. 2020 r. obsługiwał ich ponad 1,7 mln – o ok. 50 tys. więcej niż w grudniu 2019 r. Na kolejnych pozycjach znajdują się ING, opisany już mBank oraz Millennium, Santander i Pekao.

KATEGORIA
ANALIZY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies