Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Robot płatniczy od Blue Media zmienia się w Rachuneo. Docelowo marka bm.pl zostanie wycofana

Rachuneo to startup fintechowy, w który zainwestowała spółka Blue Media

Użytkownicy serwisu bm.pl otrzymali korespondencję o zmianie regulaminów usług, z których korzystają. Zgodnie z nowym dokumentem właścicielem systemu została poznańska spółka działająca pod marką Rachuneo. Rachuneo przejmie wszystkie dotychczasowe umowy zawarte przez klientów z bm.pl. Zmiana nie niesie ze sobą konieczności wykonywania przez klientów żadnych czynności i nie ma wpływu na korzystanie z dotychczasowych usług. Docelowo adres serwisu bm.pl zmieni się na rachuneo.pl.

Przeczytajcie także: Spółka Blue Media inwestuje w Rachuneo

Serwis bm.pl należy do sopockiej firmy Blue Media i oferuje szereg usług ułatwiających m.in. zarządzanie domowymi rachunkami. Natomiast właścicielem Rachuneo jest spółka Polskie Aplikacje Transakcyjne. To poznański startup fintechowy założony przez Miłosza Brakonieckiego, znanego w branży finansowej managera, zasiadającego m.in. w radzie nadzorczej organizacji płatniczej Diners Club. W kwietniu bieżącego roku firma Blue Media poinformowała, że została inwestorem w spółce PAT.

Przeczytajcie także: Spada popularność płatności za pobraniem

Ułatwienia w płatnościach za różnego rodzaju usługi stałe to sfera, która w ostatnim czasie doczekała się kilku ciekawych rozwiązań. Warto tu przypomnieć choćby system Qlips przygotowany przez Związek Banków Polskich i wykorzystujący infrastrukturę system Invoobill 2.0 KIR-u czy serwis Moje Usługi, wdrożony przez ING. W obszarze tym działa także startup fintechowy BillTech.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies