Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
KIR rozwija system Paybynet. Wśród jego dostawców znalazła się pierwsza instytucja spoza sektora bankowego

Od teraz przelewy Paybynet mogą zlecać klienci SKOK Stefczyka

Na stronie internetowej Stefczyka, największej w Polsce spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, pojawiła się informacja o udostępnieniu przez nią przelewów typu Paybynet. Informację tę potwierdziło biuro prasowe KIR-u, który jest operatorem systemu Paybynet. Przelewy tego rodzaju wkrótce będą mogli wykonywać klienci wszystkich SKOK-ów w Polsce.

Przeczytajcie także: Wkrótce nowości w aplikacji IKO

Paybynet to rozwiązanie za pomocą którego można natychmiast zapłacić za różnego rodzaju usługi i produkty w internecie. Jest wykorzystywany nie tylko w e-commerce, ale także przez urzędy administracji publicznej czy towarzystwa funduszy inwestycyjnych. Decyduje o tym fakt, że system Paybynet nie korzysta z pośredników, a imię i nazwisko czy nazwa płatnika zawsze znajduje się na potwierdzeniu przelewu. To inaczej niż w konkurencyjnym rozwiązaniu, a więc przelewach pay by link, gdy pomiędzy nadawcą a odbiorcą pieniędzy jest pośrednik w postaci takiej firmy jak np. Dotpay czy PayU.

Przeczytajcie także: System mojeID KIR-u dostępny w kasynie

Kasa Stefczyka oraz pozostałe SKOK-i są pierwszym niebankowym dostawcą przelewów w systemie Paybynet. Dotychczas wśród instytucji oferujących to rozwiązanie były same banki, takie jak: Alior, Pekao, PKO BP, Millennium, Getin, BNP Paribas czy oba zrzeszenia spółdzielcze – BPS i SGB. Z liczących się banków na polskim rynku systemu Paybynet nie oferuje jeszcze mBank, Santander i Credit Agricole.

KATEGORIA
E-COMMERCE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies