Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
BNP Paribas rezygnuje z części stałych punktów kredytowych w Carrefourach. Zastąpią je mobilni sprzedawcy

Decyzję BNP Paribas prawdopodobnie przyspieszyła pandemia koronawirusa

Jak doniósł jeden z czytelników cashless.pl, szykują się zmiany w zasadach współpracy BNP Paribas z siecią Carrefour. Czytelnik pisze, że do końca maja bank ma zrezygnować z większości punktów kredytowych zlokalizowanych w sklepach Carrefour. Pracownicy tych punktów zatrudniani przez francuską sieć handlową mają zostać przeniesieni na inne stanowiska.

Informacje czytelnika częściowo potwierdza przedstawiciel BNP Paribas. Jak mówi Artur Gaj, dyrektor ds. kluczowych klientów consumer finance w BNP Paribas, sytuacja związana z pandemią spowodowała, że wiele aktywności klientów przeniosło się do świata cyfrowego. – Klienci nie odwiedzali sklepów, ani znajdujących się tam punktów kredytowych albo odwiedzali je sporadycznie, poszukując innych sposobów kontaktu. To trend, który obserwowaliśmy już wcześniej, a pandemia go przyspieszyła – powiedział przedstawiciel BNP Paribas.

Przeczytajcie także: Tesco Banku w Polsce nie będzie

Dodał, że obecnie efekty działania punktów kredytowych w Carrefourach są obserwowane i na bieżąco analizowane. – Sprzedaż ma potencjał do stopniowego przenoszenia się do kanałów mobile i online, i tam też będziemy chcieli wzmagać naszą aktywność. Chcąc skutecznie docierać do klientów analizujemy m.in. model działania, w którym wsparciem dla kanałów cyfrowych byłyby mobilne ekipy sprzedażowe – powiedział Artur Gaj.

Czym będą mobilne ekipy sprzedażowe? To kilku doradców kredytowych zatrudnionych przez Carrefour, którzy będą odwiedzać poszczególne markety i okresowo obsługiwać przenośne punkty kredytowe. Z nieoficjalnych informacji wynika, że docelowo mobilne ekipy sprzedażowe zastąpią wszystkie stacjonarne punkty kredytowe BNP Paribas w sieci Carrefour.

Przeczytajcie także: Millennium będzie podkradać klientów mBankowi

Natomiast rezygnacja z punktów kredytowych w dotychczasowym kształcie nie oznacza, że BNP Paribas chce zakończyć współpracę z francuską siecią handlową. – Już w wakacje planujemy przenieść klientów Carrefour na nowoczesne platformy GOonline i GOmobile. Dzięki temu zyskają oni dostęp do wielu nowych funkcji i przydatnych usług – powiedział Artur Gaj.

Co ciekawe BNP Paribas nie jest pierwszym bankiem na polskim rynku, który współpracował z siecią handlową przy obsłudze punktów kredytowych i z tego zrezygnował. Przypomnę, że długoletnią kooperację w tym obszarze z siecią Tesco prowadził Alior, który odziedziczył ją po przejętym Meritum Banku. Współpraca została jednak zakończona jesienią 2017 r. Projekt Tesco Finanse ostatecznie został pogrzebany jesienią ubiegłego roku.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies